Kto zaprojektuje kampus laboratoriów GUM? Zgłosiło się sześć firm

Data publikacji: 10.12.2018 20:19
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Miejsce, w którym powstanie zespół laboratoriów badawczych Głównego Urzędu Miar

Kielce. Miejsce, w którym powstanie zespół laboratoriów badawczych Głównego Urzędu Miar
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sześć firm przygotowało koncepcje architektoniczne kampusu laboratoriów Głównego Urzędu Miar, który ma powstać w Kielcach. Zwycięski projekt poznamy w przyszłym tygodniu.

Paweł Sarek, kierownik zespołu do spraw założeń architektonicznych przy budowie laboratoriów wyjaśnia, że zwycięska pracowania otrzyma nagrodę w wysokości 45 tys. złotych i zostanie zaproszona do negocjacji i opracowania dokumentacji projektowej.

- Do dziś wpłynęło 6 prac, czyli tyle, ile zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu. 19 grudnia zbiera się komisja  konkursowa, która będzie oceniała rozszerzone koncepcje. Dwa dni później poznamy rezultat i wybierzemy konkretnego wykonawcę - wyjaśnia Paweł Sarek

Jak informowaliśmy, konkurs został ogłoszony przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Dokumentacja projektowa i wykonawcza ma być gotowa pod koniec przyszłego roku, a w 2020 roku przeprowadzony zostanie przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy robót. Budowa obiektu, a także wyposażenie i stworzenie specjalistycznych stanowisk pomiarowo-badawczych potrwa do roku 2023.

Według założeń projektu do kampusu GUM w Kielcach ma się przenieść połowa laboratoriów instytucji obecnie działających w Warszawie. Do 2023 roku w stolicy Świętokrzyskiego powstanie specjalistyczny obiekt o powierzchni około 15 tys. m kw., wyposażony w kilkadziesiąt innowacyjnych, metrologicznych stanowisk pomiarowo-badawczych.

Budowa laboratoriów może kosztować nawet 200 milionów złotych. 

Reklama