Wandale niszczyli miasto, zostali zatrzymani przez policję

Data publikacji: 12.12.2018 12:25
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Policja zatrzymała wandali, którzy wybili szybę w jednym z lokali na kieleckim Rynku

Policja zatrzymała wandali, którzy wybili szybę w jednym z lokali na kieleckim Rynku
Kielce. 11.12.2018 / Fot. KWP Kielce

Funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Kielcach zatrzymali we wtorkowe przedpołudnie dwóch wandali. Mężczyźni w wieku 22 i 40 lat wybili szybę w jednym z lokali gastronomicznych. Ponadto utrudniali pracę interweniującym policjantom. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

We wtorek przed godziną 10:00, do stróżów prawa wpłynęło zgłoszenie o dwóch wandalach, którzy wybili szybę w jednym z lokali na kieleckim Rynku. Na miejsce ruszyli mundurowi ze śródmiejskiego komisariatu, którzy ustalili, że dwaj nieznani mężczyźni wybili okno koszem na śmieci. Właściciel lokalu wycenił szkody na 550 złotych.

Policjanci ruszyli na poszukiwania sprawców. Kilka ulic dalej zauważyli dwóch mężczyzn, rysopisem odpowiadających wandalom. Podczas interwencji 22-latek oraz jego 40-letni kolega zaczęli zachowywać się agresywnie, znieważając umundurowanych funkcjonariuszy i naruszając ich nietykalność cielesną. Nietrzeźwi chuligani trafili do policyjnego aresztu.

Gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty. Przed sądem odpowiedzą nie tylko za zniszczenie witryny, ale także za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Grozi im do 5 lat więzienia.

Reklama