Lekarze będą szkolić się w komfortowych warunkach

Data publikacji: 12.12.2018 13:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Świętokrzyska Izba Lekarska w Kielcach przy ulicy Wrzosowej 44

Świętokrzyska Izba Lekarska w Kielcach przy ulicy Wrzosowej 44
Kielce. 12.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Kielcach zakończono budowę nowej siedziby Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej. Ma w sumie około 700 metrów kwadratowych powierzchni. W jej wnętrzu znajduje się m.in. sala sądowa oraz konferencyjna - informuje Paweł Barucha, prezes Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej.

- Na parterze znajduje się przestronne foyer oraz wielofunkcyjna sala konferencyjna przeznaczona dla około 100 osób. Mogą w niej odbywać się posiedzenia sądu lekarskiego. Sala posiada możliwość podziału na dwie mniejsze powierzchnie konferencyjne. Na pierwszym parterze znajdują się pomieszczenia biurowe oraz biuro rzecznika odpowiedzialności zawodowej, który wspiera pacjentów pokrzywdzonych wskutek błędu lekarskiego. Tutaj też wydawane będą m.in. dokumenty uprawniające do wykonywania zawodu.

W siedzibie znajduje się również winda dla osób niepełnosprawnych, a obok budynku jest parking z ponad 30 miejscami. Jak dodaje Paweł Barucha, dotychczasowa siedziba izby, mieszcząca się przy ulicy Wojska Polskiego, nie spełniała już standardów budynku użyteczności publicznej.

- W starej siedzibie nie posiadaliśmy sali konferencyjnej, dlatego gdy chcieliśmy przeprowadzić zajęcia dla stażystów zmuszeni byliśmy wynajmować pomieszczenia w innych budynkach. Do Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej zgłasza się co roku kilkaset osób, które pytają o możliwości konsultacji ze specjalistami lub chcą złożyć na medyka skargę.

Świętokrzyska Izba Lekarska zrzesza 4 tysiące 600 lekarzy i stomatologów, którzy oprócz udziału w szkoleniach, mogą odebrać dokumenty, pozwalające im na wykonywanie zawodu. Nowa siedziba znajduje się przy ulicy Popiełuszki. Natomiast dotychczasowy budynek najprawdopodobniej zostanie sprzedany.

Reklama