Trzecie miejsce AZS UJK Kielce na półmetku rozgrywek

Data publikacji: 15.12.2018 19:25
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport

 
Kielce. 31.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W meczu 13. kolejki II ligi koszykarzy AZS UJK Kielce pokonał we własnej hali Zagłębie Sosnowiec 100:78 prowadząc również do przerwy 50:40. Najwięcej punktów dla kieleckich „akademików” zdobyli Maciej Szewczyk - 20 i Piotr Osiakowski - 19. Najskuteczniejszy w drużynie ze Śląska był zdobywca 21 „oczek” Michał Kuboszek.

- Nasz styl w tym spotkaniu nie był najlepszy, ale najważniejsze są dwa punkty. Zagraliśmy słabo w defensywie pozwalając na zbyt wiele przeciwnikowi. Mimo zdobycia 100 punktów w ataku podejmowaliśmy wiele złych decyzji, ale na szczęście nie wpłynęło to negatywnie na wynik. Jak mówi sportowe porzekadło zwycięzców się nie sądzi więc cieszymy się ze zdobycia kompletu punktów - powiedział Rafał Gil, trener AZS UJK.

Zwycięskie spotkanie AZS UJK z Zagłębiem Sosnowiec było ostatnim w pierwszej rundzie rozgrywek pierwszoligowych. Po 13 meczach podopieczni Rafała Gila z 22 punktami na koncie zajmują trzecie miejsce w tabeli i do lidera AZS AWF Katowice tracą tylko dwa punkty. Kolejny mecz otwierający rundę rewanżową kielczanie zagrają w sobotę (22 grudnia) w Dąbrowie Górniczej z rezerwami miejscowego MKS.

Tagi do tego wpisu
Reklama