Znamy sparingowych rywali Korony

Data publikacji: 18.12.2018 11:28
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
LOTTO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Korona Kielce

LOTTO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Korona Kielce
16.12.2018 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Węgierski Ferencvárosi Torna Club i słowacki Banik Ostrawa, a także Puszcza Niepołomice i Stal Mielec będą przeciwnikami Korony Kielce w meczach kontrolnych, które podopieczni Gino Lettieriego rozegrają w trakcie przygotowań do drugiej części sezonu LOTTO Ekstraklasy.

Zimowe przerwy urlopowe kieleckich zawodników znów będą bardzo krótkie. Przygotowania do piłkarskiej wiosny, Korona rozpocznie 8 lub 9 stycznia. W sobotę, 12 stycznia „żółto–czerwoni” wylecą na zgrupowanie do Turcji. Najpierw będą trenowali w Side. Tam rozegrają 15 stycznia pierwszy sparing, ale przeciwnik nie jest jeszcze znany. W czwartek, 17 stycznia przeniosą się do Belek i w tym nadmorskim mieście spotkają się z Ferencvárosi FC i Banikiem Ostrawa.

Ferencvárosi Torna Club to wicemistrz Węgier i aktualny lider rozgrywek OTP Bank Liga. Drużyna z Budapesztu ma pięć punktów przewagi nad MOL Vidi Székesfehérvár. Banik Ostrawa w tabeli czeskiej ekstraklasy zajmuje obecnie trzecie miejsce ustępując jedynie Victorii Pilzno i Slavii Praga.  

Do Polski Korona wróci 26 stycznia. Do inaugurującego drugą część sezonu LOTTO Ekstraklasy, wyjazdowego meczu z Arką, podopieczni Gino Lettieriego kontrolnie zmierzą się jeszcze z pierwszoligowymi Puszczą Niepołomice i Stalą Mielec. Spotkanie w Gdyni rozegrane zostanie w niedzielę 10 lutego.         

Plan sparingów Korony:
Trzy mecze w trakcie zgrupowania w Turcji
15 stycznia - rywal jeszcze nie znany
20 stycznia - Ferencvárosi Torna Club
24 stycznia - Banik Ostrawa
2 lutego mecz z Puszczą Niepołomice (Kielce albo Nowiny)
3 lutego mecz ze Stalą Mielec (Kielce)

Reklama