Wigilia kieleckiego środowiska sportowego

Data publikacji: 18.12.2018 20:32
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
18.12.2018 Kielce. Spotkanie opłatkowe kieleckich sportowców

18.12.2018 Kielce. Spotkanie opłatkowe kieleckich sportowców
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Spotkanie opłatkowe kieleckiego środowiska sportowego odbyło się tradycyjnie w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Żytniej. Wśród gości był biskup pomocniczy Diecezji Kieleckiej ksiądz Marian Florczyk, delegat do spraw duszpasterstwa sportowców Konferencji Episkopatu Polski.

Uczestniczyli w nim byli i obecni zawodnicy, trenerzy i działacze, a także parlamentarzyści i władze samorządowe z prezydentem Kielce Bogdanem Wentą. W sumie życzenia składało sobie prawie 500 osób. Na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć duszpasterza kieleckich sportowców księdza Krzysztofa Banasika.

- Wielokrotnie padało dziś słowo „wspólnota” wypowiadane przez księdza biskupa Mariana Florczyka, a prezydent Kielce Bogdan Wenta często podkreślał słowo „rodzina”, zawracając się do sportowców. I właśnie tym są te wigilie: spotkaniem wspólnoty, rodziny sportowej z Kielc. Mimo że kluby sportowe z Kielc organizują swoje wigilie, to jednak ta chęć spotkania w szerszym gronie jest bardzo duża. To pokazuje, że Kielce rzeczywiście są miastem sportu – podkreślił ksiądz Krzysztof Banasik.

Wielokrotnie w spotkaniach opłatkowych uczestniczył już były reprezentant Polski, przed laty piłkarz ręczny Iskry Kielce Andrzej Tłuczyński.

- Bardzo się cieszę, że te spotkania są kontynuowane. Wiele zawdzięczamy księdzu biskupowi Marianowi Florczykowi, który był pomysłodawcą sportowych wigilii. Przyjemnie patrzeć jak coraz więcej młodzieży uczestniczy w tych spotkaniach. Jest to wigilia, która łączy nas wszystkich – podsumował Andrzej Tłuczyński.

Kieleckie środowisko sportowe podzieliło się opłatkiem już po raz szesnasty w historii.

Reklama