Wigilia dla potrzebujących na Rynku. Aby każdy poczuł namiastkę świąt

Data publikacji: 20.12.2018 06:37 / Data aktualizacji: 20.12.2018 15:19
Autor: Iwona Murawska , Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wigilia dla potrzebujących zorganizowana przez stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie

Wigilia dla potrzebujących zorganizowana przez stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie
20.12.2018 / Fot. Urząd Miasta Kielce

Po raz trzeci na kieleckim rynku osoby starsze, bezdomne i potrzebujące mogły poczuć klimat nadchodzących świąt. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie zaprosili je do ciepłego posiłku, dzielenia się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

Justyna Grabowska z Projektu Świętokrzyskie wyraziła zadowolenie, że akcja spotyka się z ciepłym przyjęciem, zwłaszcza od osób potrzebujących, nie tylko bezdomnych, ale też osób starszych, które często spędzają święta w samotności.

Wigilię rozpoczęło słowo powitania od prezydenta Kielc Bogdana Wenty oraz wspólna modlitwa poprowadzona przez ks. Jerzego Firczyka z parafii pod wezwaniem św. Karola Boromeusza.

- Sam Chrystus przyszedł na świat do osób ubogich i potrzebujących. Nie zapominajmy, że urodził się nie w pałacu, a w stajence. Dlatego też wyciąganie ręki do osób potrzebujących jest szczególnie ważne, zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia - stwierdził.

Osoby, które przyszły na spotkanie podkreślały, że na rynku można było poczuć domową i świąteczną atmosferę. Jak dodają, jest to okazja do podzielenia się ciepłym posiłkiem i łamania się opłatkiem, czy wspólnych rozmów.

Spotkaniu wigilijnemu towarzyszyły występy dzieci i młodzieży z Domu Kultury „Zameczek”. Potrawy przygotowały lokalne restauracje.

W trakcie spotkania rozdawane były także ciepłe ubrania, zebrane podczas przedświątecznej akcji organizowanej przez Projekt Świętokrzyskie.

Reklama