Maciej Giemza na ostatniej prostej przygotowań do Rajdu Dakar

Data publikacji: 21.12.2018 10:54
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maciej Giemza

Maciej Giemza
Kielce. 16.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Maciej Giemza z ORLEN Team przygotowuje się do występu w 41. Rajdzie Dakar. Pochodzący z Piekoszowa motocyklista, po raz drugi w karierze stanie na starcie tych najtrudniejszych terenowych zawodów na świecie. W swoim debiucie, dojechał do mety w argentyńskiej Cordobie na bardzo dobrym 24. miejscu.

- Te ostatnie dwa tygodnie grudnia, podobnie jak w zeszłym roku, poświęcam na regenerację i relaks. Trzeba się też wyspać, żeby organizm był w stu dziesięciu procentach gotowy na dziesięć etapów w Peru - powiedział 23-letni zawodnik. 

Maciej Giemza wywalczył w tym roku, po raz drugi z rzędu, Puchar Świata Juniorów w motocyklowych rajdach terenowych.

- Na pewno po tym sezonie jestem dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem. Przejechałem kilka tysięcy kilometrów po pustyniach w Maroku, Chile, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Katarze. To jest nowe doświadczenie i lekcja dla każdego młodego zawodnika. Czuję się mocniejszy, a nawigacyjnie również odnotowałem jakiś progres - ocenił wychowanek KTM Novi Korona Kielce.

Rajd Dakar 2019 rozpocznie się 7 stycznia w Limie. Na starcie staną 334 pojazdy, a marzeniem każdego uczestnika będzie powrót do stolicy Peru 17 stycznia. Do pokonania będzie 5 300 kilometrów, w tym 3 000 odcinków specjalnych.

Tagi do tego wpisu
Reklama