Dominik Bujak wrócił z Lublina z sześcioma medalami

Data publikacji: 22.12.2018 19:12
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Dominik i Piotr Bujakowie

Dominik i Piotr Bujakowie
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Dominik Bujak z Salosu Cortile Kielce wywalczył brązowy medal wśród seniorów na dystansie 200 m stylem zmiennym podczas rozegranych w Lublinie mistrzostw Polski w pływaniu. 19-letni kielczanin został jednocześnie najlepszym młodzieżowcem na tym dystansie.

Podopieczny Marcina Przytuły w finale uzyskał czas 1’57”28 i do zwycięzcy Jana Świtkowskiego z Lublina, który ustanowił rekord Polski, stracił 3,89 s.

- Jestem bardzo zadowolony z występu Dominika na 200 m stylem zmiennym. To nie jest jego koronna konkurencja, a mimo to powalczył z najlepszymi zawodnikami w kraju na tym dystansie. Udało się poprawić rekord życiowy o ponad 2 sekundy i cieszymy się z kolejnego medalu - powiedział trener Marcin Przytuła. - Dla Dominika były to świetne mistrzostwa. Chociaż ma dopiero 19 lat zdobył dwa medale seniorskie oraz cztery wśród młodzieżowców, a wiem, że jeszcze stać go na lepsze wyniki - dodał szkoleniowiec kieleckich pływaków.

Przypomnijmy, że na zakończonych w Lublinie mistrzostwach Dominik Bujak stawał na podium sześciokrotnie. Wśród seniorów dwa razy był trzeci: na dystansach 200 i 400 m stylem zmiennym. Wśród młodzieżowców wywalczył cztery medale: złoto na 200 m zmiennym, srebro na 400 m w tej samej konkurencji, a także brąz na 400 metrów stylem dowolnym i 200 motylkowym.

Tagi do tego wpisu
Reklama