Radiowóz jak ambulans. Policjanci eskortowali 14-latka

Data publikacji: 24.12.2018 11:23
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dzięki reakcji policjantów z ostrowieckiej drogówki, 14-letniemu mieszkańcowi powiatu opatowskiego na czas została udzielona niezbędna pomoc. W minioną sobotę, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy patrolowali drogę wojewódzką numer 755.

W miejscowości Goździelin ich radiowóz został wyprzedzony przez osobowego Citroena. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Okazało się, że w jego wnętrzu znajduje się 14–latek, który ma ranę ciętą ręki z silnym krwotokiem i jest właśnie wieziony przez jednego z rodziców do szpitala.

Funkcjonariusze przekazali informację dyżurnemu i błyskawicznie podjęli decyzję o pilotowaniu pojazdu, w którym znajdował się nastolatek. Mł. asp. Rafał Kończyk oraz sierż. sztab. Jacek Orzechowski włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i po kilku minutach dojechali wspólnie z chłopcem oraz jego rodzicem do ostrowieckiego szpitala.

Dzięki pomocy policjantów, 14–letni chłopiec bezpiecznie trafił do szpitala, a jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podobne wiadomości
Reklama