Na narty do Niestachowa. Są trasy i dla początkujących i zaawansowanych

Data publikacji: 26.12.2018 12:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ośrodek narciarski w Niestachowie

Ośrodek narciarski w Niestachowie
Niestachów. 26.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Stok w Niestachowie został dziś otwarty dla narciarzy. Chętni mogą skorzystać z dwóch tras, liczących odpowiednio 450 i 430 metrów. Leży na nich około 40 centymetrów śniegu. Wyznaczono także ścieżki dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. - Jest to bezpieczne miejsce, ponieważ najmłodsi są oddzieleni od zaawansowanych narciarzy - informuje Agnieszka Dyk, współwłaścicielka ośrodka.

- Stok przeznaczony jest szczególnie dla osób, które chcą pojeździć rekreacyjnie. Wydaje mi się, że po świętach dobrze byłoby skorzystać z takiej formy aktywności - twierdzi Agnieszka Dyk.  

Podobnego zdania są osoby, które przyjechały poszusować na nartach i snowboardzie. Wśród nich był Maciej, który na stok wybrał się z rodziną. - Każdy dzień wolny od pracy spędzamy aktywnie. Nie wyobrażaliśmy sobie tego, że popołudnie spędzimy na kanapie przed telewizorem - powiedział Maciej.

Na razie nie wiadomo, w jakie dni stok będzie czynny. Wszystko zależy od pogody, która, jak podkreśla Agnieszka Dyk, w tym roku nie jest zbyt korzystna. Informacje na ten temat będą na bieżąco pojawiały się na stronie internetowej ośrodka.

Narciarze i snowboardziści mogą korzystać także z kilku innych ośrodków w regionie. Czynne są wyciągi na Stadionie w Kielcach, w Krajnie, Tumlinie i Bałtowie.

Reklama