Grają Dzieciąteczku na... akordeonach [WIDEO]

Data publikacji: 26.12.2018 14:56
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Akordeoniści z całej Polski wykonali kolędę na odległość

Akordeoniści z całej Polski wykonali kolędę na odległość
Fot. archiwum

Członkowie forum akordeonowego, pochodzący z różnych zakątków Polski, a nawet zagranicy, na tegoroczne święta przygotowali wspólne nagranie kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Jedna z najpopularniejszych pieśni bożonarodzeniowych w wersji akordeonowej powstała, dzięki Internetowi i zaangażowaniu kilkudziesięciu osób.

Wśród muzyków jest reprezentant województwa świętokrzyskiego Włodzimierz Mazur z gminy Baćkowice w powiecie opatowskim. Na www.forum.akordeonowe.pl udziela się od kilku lat, jest akordeonistą amatorem.

- Kolęda nie jest trudna do zagrania, zajęło mi około 3 dni, aby się przygotować – mówi Włodzimierz Mazur. Dziękuje także administratorowi forum, który podjął się montażu kolędy spośród wielu nagrań.

Świętokrzyski akordeonista zapewnia, że inicjatywa bardzo mu się podoba i będzie chciał brać w niej udział co roku. Dodaje, że forum daje mu możliwość rozwijania swoich pasji. – W naszym regionie, tu w okolicy nie ma akordeonistów, szukałem bratniej duszy do pogrania i niestety nie ma, ale znalazłem takie osoby w Internecie – tłumaczy.

Członkowie forum wymieniają się zapisami nutowymi, doradzają sobie i wymieniają się poglądami, a także zaczynają wspólnie nagrywać. Marcel, administrator forum akordeonowego informuje, że na wspólne wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem” złożyło się 25 różnych nagrań.

– W naszym wspólnym kolędowaniu nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Są zarówno osoby, które są dziadkami, jak i wnuczkami. Pojawiło się też kilka akordeonistek – informuje administrator.

Po raz pierwszy, akcja została zainicjowana w ubiegłym roku. Wtedy akordeoniści wykonali kolędę „Cicha  noc”, którą w popularnym serwisie streamingowym odtworzono trzy tysiące razy.

Reklama