Dyrektor nie odpuszcza. Złożyła prywatny akt oskarżenia przeciw ratownikom

Data publikacji: 27.12.2018 12:05 / Data aktualizacji: 27.12.2018 12:59
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Sąd Rejonowy. Rozprawa zwolnionych ratowników medycznych. Od lewej: ratownicy Sebastian Wosik, Jakub Kasiński, Marcin Kasiński i ich pełnomocnik Przemysław Witkowski

Kielce. Sąd Rejonowy. Rozprawa zwolnionych ratowników medycznych. Od lewej: ratownicy Sebastian Wosik, Jakub Kasiński, Marcin Kasiński i ich pełnomocnik Przemysław Witkowski
12.12.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kolejna odsłona sprawy ratowników medycznych, zwolnionych ze świętokrzyskiego pogotowia. Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach złożyła w Sądzie Rejonowym prywatny akt oskarżenia przeciwko trzem pracownikom.

Jak tłumaczy w oświadczeniu zamieszczonym na tablicy informacyjnej podległej jej jednostki, zawiadomienie jest skutkiem wpisów na portalu społecznościowym pomawiających i znieważających ją jako dyrektora i lekarza. W rozmowie z Radiem Kielce dyrektor pogotowia stwierdziła, że jest to jej prywatna sprawa i nie będzie komentowała doniesienia.

Sędzia Agnieszka Kierkowska, wiceprezes Sądu Rejonowego w Kielcach potwierdza, że sprawa została zarejestrowana. Wkrótce powinien zostać wyznaczony pierwszy termin rozprawy.

Prywatnym aktem oskarżenia są zaskoczeni zwolnieni ratownicy. Jakub Kasiński twierdzi, że o sprawie dowiedzieli się z pisma zamieszczonego w centrum ratownictwa medycznego. Dokument jest dostępny dla pracowników instytucji i jest opatrzony pieczątką oraz podpisem dyrektor. - Nie wiadomo w jakim celu został on umieszczony. Oficjalnie nie dostaliśmy jeszcze żadnego zawiadomienia o sprawie - dodaje Jakub Kasiński.

Odnosząc się do zarzutów, ratownik stwierdził, że jego profil na portalu społecznościowym jest ogólnie dostępny i nie formułował tam swoich opinii na temat dyrektor. - Nie zgadzam się z określeniem, że mógłbym kogoś znieważyć lub negatywnie wypowiadać się czyjś temat. Nie należę do takich osób, więc absolutnie od tego się odcinam - dodaje ratownik.

Podobnego zdania jest drugi ze zwolnionych pracowników Sebastian Wosik. - Mój profil jest ogólnie dostępny, także każdy może wejść i sprawdzić. Nigdy nie pojawiały się tam wpisy, które mogłyby źle świadczyć o dyrektor - wyjaśnia.

Ratownicy zostali zwolnieni przed rokiem, za  rzekomą działalność na niekorzyść centrum ratownictwa medycznego oraz szkalowanie dobrego imienia dyrektor tej instytucji w mediach społecznościowych. Pracownicy nie zgodzili się z tą decyzją, dlatego sprawa została skierowana do Sądu Pracy. Ten 20 grudnia uznał, że ratownicy mają wrócić do pracy. Ta decyzja nie jest jednak prawomocna.

W oświadczeniu opublikowanym w centrum pogotowia, dyrektor instytucji informuje, że oprócz prywatnego aktu oskarżenia, złoży też apelację od wyroku.

Reklama