Gdzie na sylwestra? Na bal, do filharmonii, a może do kina?

Data publikacji: 31.12.2018 07:46
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
1.1.2017 Kielce. Sylwester pod gwiazdami na Rynku. O dwunastej rozpoczął się pokaz ogni sztucznych.

1.1.2017 Kielce. Sylwester pod gwiazdami na Rynku. O dwunastej rozpoczął się pokaz ogni sztucznych.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Część mieszkańców świętokrzyskiego powita nowy rok na sylwestrach "Pod gwiazdami", na prywatkach lub balach. Na niektóre imprezy chętni zapisywali się kilka miesięcy temu. Za noc sylwestrową w Kielcach przyjdzie nam zapłacić od 100 do nawet kilku tysięcy złotych za osobę.

Jeden z najdroższych sylwestrów oferuje hotel Binkowski. Trzydniowy pakiet sylwestrowy oprócz samego balu zawiera miejsce w pokoju hotelowym oraz nieoficjalne pożegnanie 1 stycznia. Cena pakietu to ponad 2200 zł. Miejsca brak od kilku dni. Hotel oferuje także sylwestra dla najmłodszych, gdzie w cenie około 150 zł dzieci będą mogły bawić się pod okiem opiekunów.

Nieco tańszą alternatywę przedstawił kielecki Bristol. Również za trzy noce zapłacimy tam około 1700 zł. Na gości czekają warsztaty tworzenia masek weneckich, pokaz i warsztaty makijażu, lekcja tańca z instruktorem, a na finał bal sylwestrowy w weneckim stylu.

Dla szukających oryginalnego pomysłu na spędzenie ostatniego dnia w roku hotel "Uroczysko" zaprasza na „Sylwester Saunowy”. Za 200 zł za osobę, będzie można m.in. skorzystać z rytuałów saunowych przy wykorzystaniu olejków eterycznych, czy uczestniczyć w konkursach z nagrodami.  Są także propozycje dla melomanów

Stary rok w Filharmonii Świętokrzyskiej pożegnamy najpiękniejszymi melodiami z oper, operetek i musicali. Na scenie wystąpią m.in. Monika Gruszczyńska, solistka Operetki Wrocławskiej, Łukasz Wroński, artysta Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie oraz orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej. Kielecka filharmonia zaprasza od godziny 18.00.

Z kolei Kieleckie Centrum Kultury zaprasza w podróż muzyczną od Wiednia po Nowy Jork. W sylwestrowy wieczór zaprezentują się: Strauss Ensemble oraz soliści m.in. Renata Drozd, Aleksandra Orłowska czy Natalia Ołów. Początek koncertu o godzinie 20.30.

Specjalną ofertę dla fanów włoskiej kultury przygotowuje kino „Fenomen”. Od godziny 20.30 w sali Wojewódzkiego Domu Kultury sylwestrową zabawę poprowadzi włoski śpiewak Alberto Amati, który wykona najpiękniejsze włoskie przeboje Celentano, Drupiego, czy Zucchero. Po koncercie odbędzie się premierowy pokaz filmu „Oni” w reżyserii Paolo Sorrentino. Wszystko w cenie 80 zł.

Sylwestra można także powitać w jednym z kieleckich klubów. Klub Czerwony Fortepian proponuje imprezę w stylu kultowego, nieistniejącego już nowojorskiego klubu nocnego „Studio 54”. Oprócz muzyki z lat 70-tych i 80-tych obowiązują stroje z okresu.

Dla tych, którzy nie mają jeszcze planów na zabawę noworoczną czeka „Sylwester pod Gwiazdami”. W tym roku na kieleckim rynku zagrają zespoły „5 nad ranem” i  Rico Sanchez & the Gypsies.

Sylwestrowa noc na kieleckim rynku rozpocznie się od godziny 21:30.

Reklama