Rozbój na stacji paliw. Mężczyzna straszył nożem

Data publikacji: 31.12.2018 15:06
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. archiwum policji

Spore kłopoty czekają mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego podejrzanego o dokonanie rozboju - informuje Maciej Ślusarczyk z biura prasowego świętokrzyskiej policji. 22-letni mężczyzna grożąc personelowi stacji użyciem niebezpiecznych narzędzi, zabrał z kasy pieniądze w kwocie ponad 1600 zł.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 4.00. Do sklepu na stacji paliw weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich groził ekspedientce, że uderzy ją szklaną butelką, którą trzymał w ręce oraz straszył ją użyciem noża, żądając wydania pieniędzy z kasy. Wystraszona kobieta wydała mężczyznom gotówkę w kwocie ponad 1600 zł.

W tym czasie do sklepu wszedł przypadkowy klient, który widząc, co się dzieje zainterweniował, obezwładniając jednego z mężczyzn, który groził ekspedientce. Drugiemu z napastników udało się jednak uciec. O zdarzeniu natychmiast został powiadomiony dyżurny ostrowieckiej komendy, który na miejsce skierował policyjny patrol.

Funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego ostrowczanina. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania rozboju. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama