Kielczanie hucznie przywitali nowy rok

Data publikacji: 01.01.2019 01:10
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.12.2018 Kielce. Sylwester pod gwiazdami

31.12.2018 Kielce. Sylwester pod gwiazdami
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Setki osób w karnawałowych rytmach przywitały nowy, 2019 rok na Rynku w Kielcach. Punktualnie o północy w niebo wystrzeliły fajerwerki i race, których pokaz można było oglądać przez ponad 10 minut. Chwilę przed wybiciem północy życzenia noworoczne złożyli kielczanom zastępca prezydenta Marcin Różycki i pełnomocnik Danuta Papaj.

- Drodzy kielczanie, życzę wam, aby w nadchodzącym roku Kielce rozwijały się najszybciej ze wszystkich miast w Polsce. A przede wszystkim odwagi! - powiedzieli.

Osoby zgromadzone na Rynku życzyły sobie wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. Mniej trosk i zmartwień, za to więcej uśmiechu na twarzy i radości z życia.

- Życzę wszystkim, aby rok 2019 był tak dobry, żebyśmy chcieli go obchodzić jeszcze raz - mówiła Radiu Kielce jedna z mieszkanek.

Nie zabrakło też postanowień noworocznych. Oprócz tych klasycznych, mówiących o zmianie starych przyzwyczajeń i rzuceniu nałogów znalazły się także postanowienia o nauce gry na  instrumentach muzycznych, czy też powrocie na siłownię.

- Moim postanowieniem jest znaleźć mojej koleżance męża, ponieważ szuka już pięć lat i wciąż nie może znaleźć - mówiła jedna z pań. - Chciałbym nauczyć się grać na gitarze, albo w końcu wziąć się za siebie i wrócić do ćwiczeń - stwierdził inny kielczanin.

Do północy mieszkańców zabawiał zespół Rico Sanchez & Gipsys. Z głośników płynęły muzyczne hity: „Volare”, „Bamboleo” czy „Soy”. W roli DJ-a wystąpił wokalista i gitarzysta zespołu „5 nad ranem” Jakub Wojtasik. Wraz z największymi przebojami minionego roku na ekranie ledowym wyświetlane były teledyski.

Po wybiciu godziny 24.00 zaprezentowany został trwający ponad 10 minut pokaz fajerwerków.

Reklama