Noworoczny Złaz po Górach Pieprzowych cieszy się dużą popularnością

Data publikacji: 01.01.2019 16:41
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Noworoczny Złaz po Górach Pieprzowych

Noworoczny Złaz po Górach Pieprzowych
Sandomierz. 01.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Około 60 piechurów bierze udział w Noworocznym Złazie po Górach Pieprzowych. Wędrówka rozpoczęła się w Sandomierzu przy Bramie Opatowskiej. Wśród uczestników oprócz sandomierzan są także osoby między innymi ze Stalowej Woli, Gorzyc, Staszowa i Białobrzegów. Wszyscy w doskonałych nastrojach, odpowiednio ubrani na kilkugodzinną wędrówkę, z termosami gorącej herbaty.

Większość osób po raz kolejny bierze udział w Noworocznym Złazie. Podkreślają, że wspólne wędrowanie w nowy rok ma w sobie wiele niezwykłych emocji. Zawiązują się przyjaźnie, jest śpiew przy akompaniamencie gitar, ognisko, a przede wszystkim wspólne pokonywanie trudności na trasie. Góry Pieprzowe mimo, że nie mają wielkich szczytów, to jednak są tam krótkie, strome podejścia wymagające wysiłku.

- Gdy jest bardzo ślisko bywa, że rozpinamy poręczówki - powiedział przewodnik PTTK Marek Juszczyk. Dodał, że chodząc po Górach Pieprzowych o tej porze roku można zobaczyć przede wszystkim wychodnie skał kambryjskich, a także niezwykłe widoki na dolinę Wisły i Sanu.

Noworoczny Złaz w Góry Pieprzowe organizowany jest przez sandomierski oddział PTTK. W tym roku odbywa się po raz dziewiętnasty.

Podobne wiadomości
Reklama