Podejrzany o usiłowanie zabójstwa rodziców całkowicie niepoczytalny

Data publikacji: 02.01.2019 11:09
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prokuratura Rejonowa Kielce - Zachód

Prokuratura Rejonowa Kielce - Zachód
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Daniel O., 31-letni mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa rodziców, w chwili popełnienia czynu był całkowicie niepoczytalny. Taki wniosek został przedstawiony w opinii biegłych psychiatrów. Do zdarzenia doszło w sierpniu 2018, w jednym z domów jednorodzinnych w Wolicy w gminie Chęciny.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, dotyczące usiłowania zabójstwa. Mimo to, Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód, która prowadzi postępowanie w tej sprawie, nie skierowała do sądu aktu oskarżenia, a wniosek o warunkowe umorzenie postępowania i umieszczenie podejrzanego w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

- Z uzyskanych opinii biegłych psychiatrów i psychologa wynika, że w chwili popełnienia czynu sprawca był całkowicie niepoczytalny i może popełnić podobne czyny w przyszłości, stąd wniosek do Sądu Okręgowego w Kielcach - wyjaśnia Daniel Prokopowicz.

Przypomnijmy, w sierpniu do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie, że 53-letnia kobieta nie żyje. Na miejsce pojechała karetka pogotowia oraz policja. Okazało się, że kobieta żyje, jednak jej stan jest krytyczny. Została zabrana do szpitala. W toku śledztwa ustalono, że sprawca chciał pozbawić życia także swojego ojca.

Jak ustalono, Daniel O. zadał swoim rodzicom kilka ciosów ostrymi narzędziami. Sprawca przebywa w tymczasowym areszcie.

Podobne wiadomości
Reklama