Sezon studniówkowy w Kielcach oficjalnie rozpoczęty

Data publikacji: 05.01.2019 21:09
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Studniówka V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach

Studniówka V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach
Kielce. 05.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Do tegorocznego egzaminu dojrzałości pozostało nieco ponad 100 dni. Doskonale wiedzą o tym uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego, którzy dziś bawią się na studniówce w Hotelu Binkowski w Kielcach.

Przygotowania do tego wyjątkowego i bardzo ważnego dla maturzystów balu trwały praktycznie cały rok. Najpierw wybór komitetu studniówkowego, odpowiedniej sali, ustalenie kosztów organizacyjnych, a potem zakup oryginalnych sukien i garniturów na to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie.

Pytani przez naszego reportera maturzyści mówili, że przed stresem, jaki czeka ich w kolejnych miesiącach uczenia się do matury, dziś chcą zupełnie o tym zapomnieć. Jak podkreślali, przyszedł czas na wyczekiwanego z niecierpliwością poloneza, a później wspólną zabawę. I dodawali - przygotowania do występu trwały dużo wcześniej i wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

- To jest wyjątkowa noc. Spędzamy ją ze znajomymi z klasy, partnerami, a także nauczycielami. Myślę, że to jest pamiątka na całe życie. Przygotowania do samego poloneza trwały niecałe dwa tygodnie, a kreacyjne od października - mówiła jedna z uczennic.

- U mnie najdłużej zeszło z szyciem sukienki - dodawała druga.

- Trochę mi zajęło przygotowanie: makijaż, fryzura. Jednak najdłużej szukałam wymarzonej sukienki - powiedziała trzecia z uczennic.

Pod wrażeniem balu studniówkowego byli także dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice, którzy swoim podopiecznym życzyli udanej zabawy, a przede wszystkim majowego sukcesu. Jeden z wychowawców Andrzej Kubera podkreślił, że studniówki w V LO zawsze są wyjątkowe.

- Przygotowania do studniówki to nie ostatni dzień, a przynajmniej dwa tygodnie wcześniej. W tym roku nasza szkoła ma bal wyjątkowo wcześnie. Ale zazwyczaj te emocje udzielają się już dużo wcześniej - mówił.

Jako, że udana studniówka, to dobry prognostyk przed zbliżającą się maturą, pozostaje mieć nadzieję, że młodzież równie dobrze jak na balu zaprezentuje się także podczas egzaminu.

Reklama