Rycerze chcą powrócić na sandomierski rynek

Data publikacji: 07.01.2019 13:25
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.04.2016. Otwarcie sezonu turystycznego w Sandomierzu

17.04.2016. Otwarcie sezonu turystycznego w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej chciałaby wrócić do weekendowych imprez historycznych organizowanych na Rynku w Sandomierzu, które odbywałyby się w sezonie turystycznym. Przed kilku laty cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem turystów i nie tylko.

W ostatnim czasie jednak zaniechano ich organizowania, głównie ze względów finansowych.

Kasztelan Karol Bury zaznacza, że chorągiew ze swoim różnorodnym programem rekonstrukcyjnym pokazującym wydarzenia od X po XX wiek jest atrakcyjnym produktem turystycznym Sandomierza. - Chcieliśmy być zawsze taką atrakcją turystyczną, która spowoduje zwiększenie zainteresowania turystów Sandomierzem - dodał kasztelan.

Karol Bury liczy, że nowe władze miasta, powrócą do inicjatyw sprzed kilku lat. Przez pierwsze lata sporo dopłacaliśmy z pieniędzy stowarzyszenia do organizacji imprez. Później niestety pieniędzy zabrakło. Współpraca z samorządami w tej kwestii układała się różnie, a w ostatniej kadencji fatalnie. Teraz liczymy, że nowa Rada Miasta i nowe władze spojrzą przychylnym okiem na nasze pomysły i powrócimy do organizowania tych wydarzeń - zaznaczył Karol Bury.

Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza poinformował, że w tym tygodniu jest umówiony z kasztelanem na spotkanie, aby ustalić zasady współdziałania. Jak podkreśla, nie wyobraża sobie, aby takiej współpracy nie było.

Imprezy historyczne na sandomierskim Rynku miałaby się odbywać od 1 maja do 30 września.

Reklama