Duża zmiana w urzędzie marszałkowskim. Anna Nocuń zwolniona

Data publikacji: 07.01.2019 13:48
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Izabela Mortas
Anna Nocuń

Anna Nocuń
Fot. swietokrzyskie.pro

Anna Nocuń została dziś odwołana z funkcji dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Jak wyjaśnia Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, który wręczył jej zwolnienie, decyzja podyktowana była odmienną koncepcją prowadzenia nadzoru nad placówkami służby zdrowia w regionie.

- Myślę, że to jest to zrozumiałe. Gdy przychodzi nowa władza, pojawiają się nowe koncepcje, które prezentują konkretne osoby. Myślę, że nie ma zaskoczenia w tym temacie - mówi Marek Bogusławski.

Annę Nocuń najprawdopodobniej zastąpi Bogumiła Niziołek, wicedyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, wcześniej pracownik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Jak mówi Marek Bogusławski, to dobra kandydatura.

- To osoba z dużym doświadczeniem i sądzę, że będzie odpowiednia, by poprowadzić wydział zdrowia urzędu marszałkowskiego - mówi. 

Zwolniona dyrektorka pełniła funkcję od 2015 roku. Wcześniej pracowała w Narodowym Funduszu Zdrowia w Kielcach. Pracę zakończy 1 lutego. Z urzędem marszałkowskim żegna się najprawdopodobniej na dobre.

- Jest w wieku emerytalnym, więc sądzę, że nie dzieje się jej krzywda - komentuje Marek Bogusławski.

Reklama