Finansowy sukces koncertu na Świętym Krzyżu

Data publikacji: 07.01.2019 15:30 / Data aktualizacji: 07.01.2019 15:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.01.2019 Święty Krzyż. Bazylika. Koncert charytatywny dla pani Doroty Józoń z Nowej Słupi

06.01.2019 Święty Krzyż. Bazylika. Koncert charytatywny dla pani Doroty Józoń z Nowej Słupi
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 13 tysięcy złotych zebrano podczas wczorajszego charytatywnego koncertu na Świętym Krzyżu. Cały dochód przekazany ze sprzedaży biletów cegiełek oraz darowizn przeznaczony będzie na pomoc Dorocie Józoń z Nowej Słupi, która od kilkunastu lat choruje na stwardnienie rozsiane.

Jak powiedział rektor bazyliki na Świętym Krzyżu, ojciec Dariusz Malajka, po raz kolejny nie zawiedli ludzie dobrej woli i o wrażliwych sercach. - Podczas koncertu udało się zebrać w sumie ponad 13 tysięcy złotych. To pieniądze pochodzące zarówno z zakupu biletów-cegiełek, jak i datków. To dosyć duża kwota, która na pewno pomoże pani Dorocie chociażby w opłaceniu rehabilitacji.

Podczas koncertu można było posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Zuzi Bery, Wiktorii Gawron, Marty Żelazowskiej oraz zespołów śpiewaczych Echo Łysicy i Modrzewianki. Natomiast gościem specjalnym wieczoru był Stanisław Soyka.

Tuż po zakończeniu koncertu wzruszenia nie kryła Dorota Józoń. - Bardzo jestem wzruszona, że tyle osób poświęciło dla mnie swój czas. Dziękuję również za zebrane pieniądze. Pozwolą mi one w leczeniu i rehabilitacji, która pomoże mi utrzymać się w formie i w miarę normalnie funkcjonować - przyznała pani Dorota.

Organizatorem charytatywnego koncertu na Świętym Krzyżu byli Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej i Stowarzyszenie Per Crucem, a partnerem wydarzenia było Polskie Radio Kielce.

Patronat nad koncertem objęli m.in. biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wojewoda Agata Wojtyszek i starosta kielecki Mirosław Gębski.

Dorotę Józoń cały czas można wesprzeć wpłacając pieniądze na specjalne konto sandomierskiej Caritas.

Caritas Diecezji Sandomierskiej nr: 33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem: „darowizna dla Pani Doroty Józoń".

Reklama