IPN-owskie korepetycje z historii

Data publikacji: 07.01.2019 17:27
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 06.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Bezpłatne „Korepetycje z historii najnowszej“ dla maturzystów organizuje Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” w Kielcach. Zajęcia będą składać się z dwóch części: wykładów historyków IPN oraz warsztatów polegających na analizie tekstów źródłowych i rozwiązywaniu testów maturalnych. Zarówno część wykładowa, jak i warsztatowa będą trwać 60 minut.

- Zależy nam, aby pomóc tegorocznym maturzystom przygotować się do egzaminu z historii. Przygotowaliśmy sześć zagadnień - poinformowała Edyta Krężołek z „Przystanku Historia”.

Są to: „Osiągnięcia i niepowodzenia II RP", „Polska pod okupacją niemiecką i sowiecką", „Pierwsze lata Polski Ludowej (1944-1956)", „Po dwóch stronach żelaznej kurtyny“, „Kryzysy społeczno-polityczne PRL" oraz „Upadek systemu komunistycznego - wokół przemian lat osiemdziesiątych" - dodała.

Zajęcia będą się odbywać w dniach od 15 do 24 stycznia o godzinie 11:00. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy. Miejsce można zarezerwować drogą elektroniczną pod adresem przystanek.kielce@ipn.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 696 826 381.

Reklama