Sprawca rozboju na stacji paliw zatrzymany

Data publikacji: 07.01.2019 17:43
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. świętokrzyska policja

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który był współsprawcą rozboju na jednej ze stacji paliw w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jego 22-letni kompan został ujęty tuż po zdarzeniu w ubiegłym tygodniu i obecnie przebywa w areszcie - informuje oficer prasowy ostrowieckiej komendy. Dzisiaj 24-latek usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego.

Do rozboju na stacji paliw doszło w ubiegłym tygodniu. Wtedy mężczyzna wspólnie ze swoim 22-letnim kompanem, grożąc ekspedientce użyciem niebezpiecznych narzędzi, skradł ponad 1600 złotych. Młodszy ze sprawców zatrzymany został na gorącym uczynku. Trafił do aresztu.

Po dokonaniu przestępstwa 24-latek uciekł. Od tamtej pory był poszukiwany przez ostrowieckich policjantów. Kiedy pojawił się ponownie na stacji został rozpoznany przez pracowników, którzy powiadomili funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty dokonania rozboju. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Podobne wiadomości
Reklama