Po krótkiej przerwie Korona wznawia treningi

Data publikacji: 08.01.2019 10:52
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
20. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Mecz Korona Kielce - Miedź Legnica

20. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Mecz Korona Kielce - Miedź Legnica
Kielce. 22.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Badaniami, które zostaną przeprowadzone w szpitalu przy ulicy Kościuszki w Kielcach, przygotowania do wiosennej części sezonu LOTTO Ekstraklasy, rozpoczną w środę piłkarze Korony. Już w sobotę „żółto – czerwoni” wylecą na dwutygodniowe zgrupowanie do Turcji.

Zimowa przerwa urlopowa podopiecznych Gino Lettieriego była bardzo krótka, bo zaledwie piętnastodniowa. W środę, po badaniach krwi, odbędzie się pierwszy trening. Będą to najprawdopodobniej zajęcia biegowe na Stadionie Leśnym. 

W sobotę kieleccy piłkarze wylecą na zgrupowanie do Side. We wtorek 15 stycznia rozegrają pierwszy mecz kontrolny, w którym zmierzą się z CSM Poli Iași. Dwa dni później przeniosą się do Belek i w tym nadmorskim mieście spotkają się z Ferencvárosi FC i Baníkiem Ostrawa.

CSM Poli Iași to dziewiąty zespół rumuńskiej 1.ligi. Ferencvárosi FC jest wicemistrzem Węgier i aktualnym liderem rozgrywek OTP Bank Liga. Drużyna z Budapesztu ma pięć punktów przewagi nad MOL Vidi Székesfehérvár. Baník Ostrawa w tabeli czeskiej ekstraklasy zajmuje obecnie trzecie miejsce, ustępując jedynie Victorii Pilzno i Slavii Praga. 

Do Polski Korona wróci 26 stycznia. Do inaugurującego drugą część sezonu, wyjazdowego meczu z Arką, podopieczni Gino Lettieriego kontrolnie zmierzą się jeszcze z pierwszoligowymi Puszczą Niepołomice i Stalą Mielec. Spotkanie w Gdyni rozegrane zostanie w niedzielę 10 lutego.     

Po rozegraniu dwudziestu kolejek kielczanie mają w dorobku 31 punktów i zajmują 7. miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Do prowadzącej Lechii Gdańsk „żółto – czerwoni” tracą 11 punktów.  

Reklama