50 i więcej lat razem. Są przykładem dla młodych małżeństw

Data publikacji: 08.01.2019 13:10
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.01.2019 Kielce. Prezydent Bogdan Wenta wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Państwo Elżbieta i Janusz Piątek

08.01.2019 Kielce. Prezydent Bogdan Wenta wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Państwo Elżbieta i Janusz Piątek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

25 par z Kielc zostało dziś odznaczonych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Niektórzy z jubilatów są ze sobą nawet 60 lat. Prezydent miasta Kielce Bogdan Wenta gratulując zgromadzonym zaznaczył, że jubilaci są dumą i przykładem dla niego oraz dla wszystkich, którzy są na początku swojej małżeńskiej drogi.

Osoby, które zawarły małżeństwo ponad 50 lat temu mówią, że receptą na udany związek zgodność i umiejętność zawierania kompromisów. Jak mówią państwo Janina i Stanisław Skalscy, potrzebna jest przede wszystkim zdolność wybaczania drugiej osobie i nie przejmowanie się drobnymi różnicami charakteru.

Receptą na długoletni związek nie musi być natomiast wieloletnia znajomość. Państwo Zofia i Andrzej Boguccy, którzy przeżyli ze sobą  52 lata, do urzędu stanu cywilnego zgłosili się tydzień po tym, jak zapoznał ich ze sobą wspólny znajomy.

- Pamiętam, że gdy tylko go zobaczyłam bardzo mi się spodobał. Od samego początku wiedzieliśmy, że już zawsze będziemy razem. Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że pierścionek zaręczynowy, który mi podarował początkowo przeznaczony był dla innej dziewczyny - wspomina pani Zofia.

Reklama