Daleka podróż w trampkach i bez skarpetek. Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków

Data publikacji: 09.01.2019 13:38
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kieleccy policjanci zatrzymali na dworcu PKP dwóch 16-letnich chłopców. Nastolatkowie w ubiegłym tygodniu oddalili się z Miejskiego Ośrodka Wychowawczego w Krzepicach w województwie śląskim.

W poniedziałek po godzinie 22, policjanci z Komisariatu III w Kielcach zostali powiadomieni przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei, że na dworcu, bez wyraźnego celu, przebywają dwaj chłopcy. Po przybyciu na miejsce ustalili, że są to 16-latkowie, którzy uciekli z placówki wychowawczej w Krzepicach.

Chłopcy wybrali się w podróż po kraju, chcąc odwiedzić znajomych, których poznali w ośrodku. Z ich relacji wynika, że po wyjściu z placówki, pieszo udali się do Częstochowy, gdzie kilka dni przebywali u znajomego.

W poniedziałek postanowili odwiedzić kolegę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pociągiem dojechali do Kielc. Na stacji PKP zostali ujęci przez sokistów i przekazani policjantom. Funkcjonariusze po wykonaniu wszystkich formalności, przekazali chłopców do Policyjnej Izby Dziecka, gdzie czekają na opiekunów z ośrodka. Jeden z młodych uciekinierów udał się w daleką podróż w trampkach i bez skarpetek, co - jak stwierdził - w ogóle nie przeszkadzało mu w 40-kilometrowej zimowej wędrówce.

Tagi do tego wpisu
Reklama