„Pod adresem marzeń” - premiera w Teatrze „Kubuś”

Data publikacji: 09.01.2019 18:52
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
09.01.2019 Kielce. Teatr Kubuś. Próba medialna spektaklu „Pod adresem marzeń

09.01.2019 Kielce. Teatr Kubuś. Próba medialna spektaklu „Pod adresem marzeń"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Pod adresem marzeń”, czyli przy Dużej 9 - tak brzmi tytuł nowego spektaklu w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”. To historia kamienicy, w której mieści się scena dla młodego widza, jak również opowieść o spełnionych marzeniach. Premiera przedstawienia odbędzie się w sobotę, 12 stycznia.

 

Jak mówi Robert Drobniuch, dyrektor „Kubusia”, pomysł narodził się z potrzeby chwili, w związku z planami przeniesienia teatru dla dzieci i młodzieży do nowej siedziby.

- Ale jest to też hołd ku pamięci tego miejsca, tych ludzi, którzy tutaj pracowali, tych wydarzeń, tej historii tego budynku, bo ten budynek inspirował wielu przed nami. Wiemy, że w XIX wieku był tutaj Hotel Europejski, ale też sala widowiskowa, odwiedzało to miejsce wielu znakomitych artystów, gości. Więc ta historia jest bardzo inspirująca. Inspirująca dla twórców, dla naszego teatru i myślę, że może też być fantastycznym spotkaniem z historią dla widzów - mówił dyrektor Robert Drobniuch.

Konsultacje historyczne przeprowadził Krzysztof Myśliński z Muzeum Historii Kielc, natomiast scenariusz napisał polsko-czeski duet: Elżbieta Chowaniec i Marek Zákostelecky. Zákostelecky również sztukę wyreżyserował.

Elżbieta Chowaniec podkreśla, że spektakl jest ważny tu i teraz, ale ma też wartość ponadczasową.

- Z jednej strony to jest formalne, fajne, czeskie, czyli z humorem, śmieszne, ale z drugiej nostalgiczne, ważne dla miejsca i z tego powodu spektakl wydaje mi się ważny regionalnie i uniwersalny w sensie przekazu dalej - wyjaśnia scenarzystka.

Premiera „Pod adresem marzeń” w sobotę, 12 stycznia, o godzinie 17:00, w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”.

adv adv
Wiadomości
Reklama