Liceum świętej Jadwigi Królowej znowu najlepsze

Data publikacji: 10.01.2019 15:01
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Liceum imienia świętej Jadwigi Królowej w Kielcach

Liceum imienia świętej Jadwigi Królowej w Kielcach
Kielce. 10.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Liceum imienia świętej Jadwigi Królowej z Kielc kolejny rok jest jedną z najlepiej ocenianych szkół w Polsce. Według rankingu „Perspektyw” prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek szkoła zajęła 12. miejsce w Polsce. To o dwie pozycje lepiej niż w ubiegłym roku.

Na drugim miejscu w naszym województwie, podobnie jak w latach ubiegłych uplasowało się Liceum im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. W ubiegłorocznym rankingu szkoła była na 94. miejscu w kraju, natomiast w tym roku zajęła pozycję 114.

Tomasz Kośny, dyrektor „Śniadka” nie ukrywa, że mimo zajęcia wysokiego miejsca w regionie, które sprawia zadowolenie, to spadek w rankingu krajowym go nie cieszy i zapowiada, że szkoła będzie się starała, by w przyszłym roku wypaść lepiej.

- Niestety wyniki ostatnich matur były nieco gorsze niż w latach poprzednich, co na pewno zaważyło na naszej pozycji w zestawieniu. Nie spoczniemy na laurach i będziemy pracować na to, by w przyszłym roku być wyżej - zapowiada Tomasz Kośny.

Tuż za II LO z Kielc, na 115 miejscu w kraju uplasowało się Liceum im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. To ogromny awans w porównaniu do ubiegłego roku, kiedy ostrowiecka szkoła zajęła 214 pozycję.

W rankingu techników doszło do dużej zmiany na liście najlepszej szkoły w regionie. W poprzednich latach najwyżej oceniane było technikum Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku. W tym roku wyżej w rankingu jest Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie, które zajęło 53. miejsce w kraju. Szkoła z Zagnańska uplasowała się na 84. miejscu w Polsce.

Dla włoszczowskiego technikum to bardzo duży awans w porównaniu do roku 2018, kiedy było na miejscu 118. Marek Ledwoch dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie podkreśla, że sukces jest efektem wspólnej pracy nauczycieli, uczniów, ale też rodziców.

- Na pewno dużo pomogły wyniki naszych uczniów na ogólnopolskich olimpiadach. Mieliśmy jedną laureatkę. Poza tym wszyscy nasi uczniowie zdali maturę, mamy też dobre wyniki egzaminów zawodowych. Ważne jest, że na ten sukces pracowała cała społeczność szkolna - mówi Marek Ledwoch.

Perspektywy przygotowały ranking już po raz 21. Przyznając punkty szkołom uwzględniane były między innymi wyniki matur oraz sukcesy uczniów w ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach. W przypadku techników znaczenie miały też wyniki egzaminów zawodowych.

Reklama