Gdzie na narty? Wszystkie stoki w regionie otwarte

Data publikacji: 11.01.2019 13:30
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 05.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W regionie trwa zimowe szaleństwo. W czwartek ruszył kielecki Telegraf, otwarto także stok w Bodzentynie. Narciarze i snowboardziści coraz liczniej pojawiają się na stokach i oceniają warunki jako bardzo dobre. Po raz pierwszy w tym sezonie otwarte są wszystkie obiekty.

Jeździć można w Bałtowie, Bodzentynie, Konarach, Krajnie, Niestachowie, Tumlinie oraz w na dwóch kieleckich stokach - Stadionie i Telegrafie. Ten ostatni został powiększony. Jak mówi Kinga Ambroszkiewicz z obsługi stoku, jeździć mogą nie tylko dzieci, lecz także dorośli.

- W tym roku został uruchomiony duży wyciąg, którym można wjechać na sam szczyt. To daje możliwość szusowania bardziej zaawansowanym narciarzom i snowboardzistom. Oprócz tego uruchamiamy wyciąg mniejszy do połowy stoku, który jest przeznaczony dla dzieci i początkujących - mówi Kinga Ambroszkiewicz. 

W Bałtowie czynnych jest 5 tras, w tym dwie krzesełkowe. W Krajnie - 800-metrowa trasa i szkółka narciarska. W Niestachowie można korzystać ze wszystkich wyciągów, w tym ze świeżo otwartego - numer 3 dla początkujących. W Tumlinie można szusować na obu wyciągach, a w Bodzentynie na trzech, w tym jednym dla dzieci.

Na najbliższy weekend gospodarze stoków szykują tak zwane „nocne jazdy”. W sobotę odbędą się one na kieleckim Telegrafie i w Krajnie. Dziś nocną jazdę zaplanowano na Stadionie.

- Będą kiełbaski, żurek i świetne warunki narciarskie - mówi Grzegorz Borycki z obsługi stoku.

Nocne jazdy odbywają się we wszystkich miejscach od godziny 20 do północy.

Reklama