Liceum w Jędrzejowie doczeka się nowoczesnych boisk

Data publikacji: 11.01.2019 14:15
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Boisko przy I LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie

Boisko przy I LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie
Jędrzejów. 11.01.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Liceum imienia Mikołaja Reja w Jędrzejowie doczeka się nowoczesnych boisk. To jedyna szkoła ponadpodstawowa w mieście, która nadal posiada stare betonowe obiekty z lat 70-tych. Są szanse, by to zmienić.

Starostwo jako organ prowadzący będzie starało się o pozyskanie pieniędzy z Ministerstwa Sportu i Turystyki na  modernizację.

- Odbyły się już spotkania z minister Anną Krupką - mówi Paweł Faryna, starosta powiatu jędrzejowskiego. Jak dodał, to ważna inwestycja, ponieważ uczniowie muszą mieć nowoczesną bazę  sportową, aby dobrze czuli się w szkole.

Jak powiedział Dariusz Osiński, nauczyciel wychowania fizycznego, boiska przy szkole nie spełniają wymaganych norm. To w sumie trzy obiekty betonowe, które są dziurawe i często zatrzymuje się na nich woda. Nie ukrywa, że  informacja o szansie na nowoczesne boiska bardzo go ucieszyła. Przy szkole bardzo przydałyby się także skocznia w dal i bieżnia lekkoatletyczna. Podobnie uważają uczniowie.

Jak przypomniał Wojciech Zwierzchowski dyrektor liceum boiska, które obecnie są  przy szkole powstały około 40 lat temu i nigdy nie przechodziły gruntownego remontu. Dlatego nie ukrywa, że czeka na pozytywny finał dalszych rozmów w tej sprawie. 

Obecnie w jędrzejowskim „Reju” uczy się około 370 uczniów. Mówi się o utworzeniu w szkole od nowego roku szkolnego klasy sportowej.

Reklama