Totalne zjednoczenie totalnej opozycji

Data publikacji: 11.01.2019 21:40
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sygnatariusze deklaracji  współpracy przedstawicieli opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej w województwie świętokrzyskim

Sygnatariusze deklaracji współpracy przedstawicieli opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej w województwie świętokrzyskim
Kielce. 11.01.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Świętokrzyscy przedstawiciele ugrupowań opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej wraz z organizacjami i stowarzyszeniami tzw. „prodemokratycznymi” podpisali deklarację o współpracy w nadchodzących wyborach. Ich celem jest wystawienie wspólnych list do Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach do sejmu i senatu.

Inicjatorem zawiązania szerokiego porozumienia jest Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie.

Ryszard Cichy, świętokrzyski koordynator komitetu podkreśla, że deklarację o współpracy w regionie podpisało łącznie 10 podmiotów.

- Celem naszej współpracy jest zwycięstwo w wyborach i odebranie władzy obecnie rządzącym - dodaje.

Deklarację podpisali między innymi przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Komitetu Obrony Demokracji, a nawet związek zawodowy byłych policjantów i prawników.

Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej zaznacza, że jest to pierwsze takie porozumienie w skali kraju. Parlamentarzysta jest przekonany, że podpisana deklaracja przyczyni się do przygotowania w przyszłości konkretnej oferty programowej, nie tylko dla województwa świętokrzyskiego, ale także dla całego kraju.  

Z kolei Adam Jarubas, szef świętokrzyskich struktur PSL, podkreśla, że mimo różnic, jakie dzielą tak różnorodne środowiska, ich wspólnym celem jest między innymi szacunek dla prawa i zabieganie o wizerunek Polski w Unii Europejskiej.

Reklama