„Aktywna Sobota” na stoku

Data publikacji: 12.01.2019 09:30 / Data aktualizacji: 12.01.2019 12:22
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krajno. Aktywna Sobota na stoku. Jakub Rożek i Rafał Szymczyk

Krajno. Aktywna Sobota na stoku. Jakub Rożek i Rafał Szymczyk
12.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W regionie oficjalnie rozpoczęły się zimowe ferie. Mroźna i biała sceneria sprawiają, że warto je spędzić np. na stokach narciarskich. Tym bardziej że wszystkie świętokrzyskie obiekty tego typu są czynne. Nasz program „Aktywna Sobota” nadawaliśmy dziś na żywo ze stoku w Krajnie.

Narciarze nie kryli zadowolenia zarówno z aury, jak i przygotowania stoku.

- Nawet ten świeży śnieg, który spadł w nocy, nie przeszkadza w jeździe. Temperatura jest również znacznie przyjemniejsza niż kilka dni temu, bo mróz odpuścił. Jest po prostu świetnie - przyznał pan Maciej.

W Parku Rozrywki i Miniatur w podkieleckim Krajnie trwa również akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” organizowana w całym kraju przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

- Rozmawiamy z małymi i dużymi narciarzami o tym, jak bezpiecznie korzystać ze stoku. Przypominamy, że wszyscy do 16 roku życia obowiązkowo muszą mieć na głowie kask. Zachęcamy do tego też dorosłych. Przygotowaliśmy również konkursy, w których do wygrania jest sprzęt sportowy i nasze policyjne gadżety - poinformowała aspirant sztabowy Małgorzata Sałapa-Bazak z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach.

Przez całe ferie na wszystkich stokach w regionie pojawiać się będą narciarskie patrole policyjne. Funkcjonariusze będą pilnować przede wszystkim bezpieczeństwa narciarzy, a także zwracać szczególną uwagę na nietrzeźwych uczestników zimowej zabawy.

W sobotę 19 stycznia w Krajnie odbędzie Puchar Radia Kielce w slalomie narciarskim.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama