Pióro prezydenta Kaczyńskiego i zabytkowe auto na licytacjach WOŚP [PROGRAM]

Data publikacji: 12.01.2019 18:09
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Pióro śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, niemal 60-letnia zabytkowa skoda octavia i oryginalna ćmielowska porcelana będą licytowane w Kielcach w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W stolicy regionu w zbiórce pieniędzy na rzecz WOŚP weźmie udział ponad tysiąc wolontariuszy. Główna aukcja w stolicy regionu świętokrzyskiego odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury.

Po raz 17. na aukcji pojawi się zabytkowa skoda octavia wyprodukowana w 1962 roku w Czechosłowacji, a wyremontowana przez kieleckiego przedsiębiorcę Marka Adamczaka.

- Auto jest w bardzo dobrym stanie. Osiąga nawet 140 km/h. Dla miłośnika motoryzacji jazda tym samochodem to wielka frajda - powiedział Adamczak.

Zabytkowy pojazd na aukcjach WOŚP został już wylicytowany w sumie za ponad 100 tys. zł.

- Skoda po licytacji trafia w ręce nowego właściciela na rok, później wraca do mnie, a ja znów wystawiam ją na aukcję. Dla właścicieli komisów samochodowych to świetna reklama przez cały rok. Nie zapominajmy, że pieniądze idą na bardzo szczytny cel, więc myślę, że bez problemów znajdzie kolejnego nabywcę - dodał przedsiębiorca.

W Kieleckim Centrum Kultury będzie można także wylicytować pióro śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, oryginalną ćmielowską porcelanę, unikatowe sportowe gadżety z autografami Adama Małysza, Piotra Żyły, Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego oraz złoty medal Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce z 2016 roku, wystawiony na akcję przez dyrektora marketingu kieleckiego klubu Pawła Papaja.

Kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" na licytację wystawił pacynkę Doktora zaprojektowaną na potrzeby spektaklu "Mały Tygrys Pietrek".

- Tytułowy bohater Tygrys Pietrek, aby spotkać się z Doktorem i tym samym pomóc swojej chorej mamie, musiał pokonać swój strach. Weźmy z niego przykład, nie bójmy się pomagać. Oprócz dobrego uczynku zyskamy dobrego kompana do zabawy dla naszych dzieci lub po prostu bardzo ładnie wyglądającą i bardzo dobrze wykonaną lalkę do kolekcji - zachęcała Jolanta Świstak z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

Już po raz dziewiąty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. W ubiegłym roku zebrano tam ponad 50 tys. zł. Teraz na licytację trafi ponad 300 przedmiotów.

- Wśród nich znajdą się zarówno obrazy i monety, maskotki, zabawki, jak i pobyty w pensjonatach i uzdrowiskach oraz wycieczka do Armenii. Dla miłośników słodyczy mamy przepyszne ciasta i torty. Licytować będziemy także pamiątkowe gadżety, które otrzymaliśmy od polskich klubów piłkarskich, lekkoatletycznych i narciarskich. Zapraszamy do Pacanowa, atrakcji na pewno nie zabraknie - zapewniła dyr. ECB Karolina Kępczyk.

Licytacje na rzecz WOŚP będą prowadzone także w Kielcach na scenach na Rynku, placu Artystów i w galeriach handlowych Korona i Echo. Do akcji włączył się Wojewódzki Szpital Zespolony, który przygotował bezpłatne badania dla dzieci i 1000 porcji grochówki, która będzie rozdawana w zamian za datki na rzecz Orkiestry. W zbiórce w stolicy regionu weźmie udział ponad 1000 wolontariuszy.

W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podczas poprzednich 26 finałów WOŚP w Świętokrzyskiem zebrano około 22 mln zł.

 

PROGRAM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

KIELCE - RYNEK

Zabawa rozpocznie się o godzinie 12.00 biegiem dla dorosłych „Letnia Zadyma W Środku Zimy 2019”, na które zaprasza grupa Biegam Bo Muszę. Zaraz po starcie biegu na pokaz zapraszają druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bilczy, od lat wspierający orkiestrę.

godz. 12.15: spacer nordic walking (Kijowe Lejdis by Ekstremalni)

godz. 13.00: morsowanie w dmuchanym basenie (Ekstremalni Polar Bears), a na rozgrzanie zumba z Katarzyną Kramarczyk

godz. 13.30: pokaz Akademii Tańca Kamili Drezno

godz. 13.40: pokaz szermierki

godz. 14.00: bieg dla dzieci

godz. 14.00: pokaz cięcia samochodu w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej Zagnańsk – Chrusty

godz. 14.20: pokaz beat box Andrzeja Puka

godz. 14.30: pokazy samoobrony

godz. 14.40: trening zumba z Agnieszką Zarychtą

godz. 15.55: Klub Karate Kyokushin Chikara - pokaz karate

godz. 16.15: zumba z Moniką Putowską-Kulińską

godz. 16.25: Śpiewające Dzieciaki - Studio Piosenki Blue Song

godz. 16.40: instruktaż udzielania pierwszej pomocy

godz. 17.25: koncert zespołu Sprzedawcy dymu

godz. 17.40: zumba z Anną Półtorak

godz. 18.10: występ Marka Buckiego

godz. 18.30: występ Maksymiliana Chaby, uczestnika pierwszej edycji Disco Star, ósmej edycji programu Must Be The Music w Polsacie oraz show Talent Kielc

godz. 19.15: występ Wołosatek i Maksymiliana Chaby

W godzinach 12-20 w okolicy Rynku można będzie oglądać pokaz samochodów tuningowych - Illegal Night Kielce. Atrakcje zapewni też Fundacja Dogadanka.

 

KIELCE - GALERIA ECHO

Występy wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, Maksymiliana Chaby (uczestnika pierwszej edycji Disco Star, ósmej edycji programu Must Be The Music w Polsacie oraz show Talent Kielc), pokaz Akademii Tańca Kamili Drezno, karnawałowy pokaz mody pań z Klubu Modnej Babeczki, pokaz Krav Maga Kielce. O godz. 18.10 zaśpiewa Krzysztof KIS. O godz. 19.40 wspólne wykonanie hymnu WOŚP. W godzinach 12.00-20.00 wiele dodatkowych atrakcji, między innymi „Bieg po schodach” - organizowany przez grupę „Urodzony Biegacz”; a od 12.00 do 16.00 dekorowanie słodkich serc.

O godzinie 20.00 „Światełko do nieba” - ostatni poziom parkingu wielopoziomowego (pokaz laserowy połączony z muzyką)

 

KIELCE - SCENA PLAC ARTYSTÓW

godz. 15.00: rozpoczęcie XXVII Finału WOŚP

godz. 15.10-15.40: blok młodzieżowy (Studio Piosenki DK Zameczek, „Zespół Małe Skrzypeczki”)

godz. 15.40-16: licytacja przedmiotów

godz. 16.00-16.20: występ Zespołu Pieśni i Tańca „Bęczkowianie” z gminy Górno

godz. 16.25-16.30: licytacja przedmiotów

godz. 16.30-16.45: występ Zespołu Pieśni i Tańca „Bęczkowianie” z gminy Górno

godz. 16.45-17.00: prezentacja przedstawicieli Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka – Szpital Specjalistyczny w Kielcach i Powiatowego Centrum Usług Medycznych w Kielcach i licytacja przekazanych przedmiotów

godz. 17-17.30: Zespół Pieśni i Tańca Kielce, (nauka tańca ludowego)

godz. 17.30-17.40: licytacja przedmiotów

godz. 17.40-17.50: Kapela „Typowy Janus” z gminy Górno

godz. 17.50-18.00: licytacja przedmiotów

godz. 18.00-18.20: występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka” gm. Piekoszów

godz. 18.20-18.40: licytacja przedmiotów

godz. 18.40-19.00: występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka” z gm. Piekoszów

godz. 19.00: końcowa licytacja przedmiotów i zakończenie programu

 

KIELCE - KIELECKIE CENTRUM KULTURY (GODZ. 18.00)

W KCK będzie można wylicytować większość darów, jakie zgromadzono w ostatnich dniach w sztabie „Echa Dnia”, jednym z największych w Polsce i z pewnością największym w województwie, bo liczącym 900 wolontariuszy. Wśród fantów między innymi pióro śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, kurs na prawo jazdy, ćmielowska porcelana, unikatowe sportowe gadżety z autografami takich gwiazd jak Adam Małysz, Piotr Żyła, Karol Bielecki, czy Sławomir Szmal. Zaprezentowane zostanie także widowisko „Usłyszeć taniec” - pokaz różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca jazzowego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo.

Reklama