Bezpłatne badania w szpitalu na Czarnowie

Data publikacji: 13.01.2019 07:49 / Data aktualizacji: 13.01.2019 11:31
Autor: Kamil Król , Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można było dziś skorzystać z bezpłatnych badań dla dzieci

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można było dziś skorzystać z bezpłatnych badań dla dzieci
Kielce. 13.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z bezpłatnych badań dla dzieci można było skorzystać w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Świętokrzyskim Centrum Pediatrii przyjmowali kardiolog, chirurg, fizjoterapeuta, radiolog dziecięcy, a także neonatolog.

Katarzyna Borowiec przyszła na badania wraz ze swoim 3,5-letnim synem Antosiem.

- Byliśmy u fizjoterapeuty, chirurga dziecięcego oraz radiologa na USG jamy brzusznej. Od fizjoterapeuty dostaliśmy zlecenie na wkładki do bucików ze względu na koślawość nóżki - opowiada pani Katarzyna.

Dodaje, że takie akcje są bardzo potrzebne, ze względu na bardzo długie terminy oczekiwania do specjalistów, a dzięki bezpłatnym badaniom szybko można wszystko załatwić.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można było dziś skorzystać z bezpłatnych badań dla dzieci. Na zdjęciu: Katarzyna Borowiec z mężem i synem AntosiemKielce. 13.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak powiedział dr Wojciech Kiebzak, specjalista rehabilitacji ruchowej, kierownik działu fizjoterapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, celem badań jest ogólna ocena stanu psychomotorycznego dziecka.

- Wynik tego badania stanowi informację o tym, jak dziecko się rozwija, czy się porusza, w jaki sposób się porusza, czy chodzi, czy będzie chodzić i jak będzie chodzić - tłumaczy dr Wojciech Kiebzak.

W szpitalu tradycyjnie funkcjonował sztab WOŚP. Na wszystkich oddziałach Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii zostały wystawione puszki, do których można było wrzucać datki.

Dotychczas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu sprzęt medyczny o wartości kilkunastu milionów złotych. Są to m.in. inkubatory, tomograf komputerowy, aparat do badania słuchu u noworodków oraz mobilny aparat rentgenowski i pompy infuzyjne do podawania leków.

Reklama