Korona Handball tuż za podium. Emocjonujący finał z rzutami karnymi

Data publikacji: 13.01.2019 14:06
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
XI Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Mecz o 1 miejsce: Ochota Warszawa – APR I Radom

XI Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Mecz o 1 miejsce: Ochota Warszawa – APR I Radom
Kielce. 13.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piłkarki ręczne APR Radom wygrały XI Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. W finale imprezy, w której rywalizowały juniorki młodsze, pokonały w rzutach karnych Ochotę Warszawa 2:1. Po czterdziestu minutach była remis 14:14. W meczu o trzecie miejsce gospodynie z Korony Handball przegrały z Łukovią Łuków 15:16 (8:8).

- Dla mnie istotne jest to, że dziewczyny były bardzo zaangażowane w walkę. Grałyśmy bez trzech podstawowych zawodniczek i jednej bardzo wartościowej zmienniczki. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorek młodszych przebywają Klaudia Wawrzycka i Michalina Pastuszka, Zuza Zygadlewicz ma anginę ropną, a Nikola Nosek drobny uraz. W takim składzie dziewczyny zaprezentowały się naprawdę bardzo dobrze. Brakuje nam trochę ogrania. W lidze wojewódzkiej są trzy zespoły. Wszystkie mecze wygrywamy bardzo wysoko. Jak dochodzi do spotkania na styku, to zawodniczki zaczynają się gubić - stwierdziła trener „Koroneczek” Stanisława Grzegolec.

Najskuteczniejszą szczypiornistką turnieju została zdobywczyni 23 bramek Anna Stefaniak z Ochoty Warszawa. Najlepszą zawodniczką wybrano Aleksandrę Ciężką z Łukovii Łuków, a bramkarką Izabelę Cywkę z APR Radom.

XI Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Mecz o 1 miejsce: Ochota Warszawa – APR I RadomKielce. 13.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce


WYNIKI:

Mecz o 9 miejsce: Kusy II Kraków – APR II Radom  14:12 (9:6)

Mecz o 7 miejsce: Korona Handball II Kielce – Kusy I Kraków 10:19 (8:10)

Mecz o 5 miejsce: Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Dwójka Nowy Sącz 15:12 (7:7)

Mecz o 3 miejsce: Korona Handball I Kielce – Łukovia Łuków 15:16 (8:8)

Mecz o 1 miejsce: Ochota Warszawa – APR I Radom karne 1:2 14:14 (9:10)

Reklama