Motocyklowe przejażdżki i pokaz kowalstwa- finał WOŚP w Sandomierzu

Data publikacji: 13.01.2019 15:30 / Data aktualizacji: 13.01.2019 20:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. WOŚP. Piknik motocyklowy

Sandomierz. WOŚP. Piknik motocyklowy
13.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowało 40 wolontariuszy. Przygotowano bogaty program wydarzeń, koncertów oraz wiele innych propozycji. Na starówce można było skorzystać z motocyklowych przejażdżek. Miłośnicy jednośladów przyprowadzili tu swoje maszyny, które udostępniali za symboliczną złotówkę wrzuconą do puszki WOŚP. Zainteresowanie wzbudzały tzw. Urale z końca lat 80. oraz Yamaha z wózkiem bocznym.

Przy Ratuszu było stanowisko, przy którym odbywały się pokazy tradycyjnego kowalstwa. Każdy mógł spróbować swoich sił w tym zakresie. Jak powiedział Adam Stolarczyk, dawne kowalstwo polegało na zgrzewaniu dwóch różnorodnych stali.

- Nie posługiwano się spawaniem. Dzisiaj te techniki zanikają, ponieważ większość rzeczy można kupić gotowe w sklepie - mówi.

Dorota, jedna z wolontariuszek powiedziała, że sandomierzanie chętnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zdarza się, że do puszek trafiają nawet stuzłotówki.

W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Patkowskiego odbywały się koncerty formacji artystycznych działających w mieście oraz licytacje przedmiotów podarowanych na rzecz Orkiestry. Wystąpił zespół Ornette. Całość zakończyło się „Światełkiem do Nieba”.

Tagi do tego wpisu
Reklama