Morsy wykąpały się na… kieleckim Rynku

Data publikacji: 13.01.2019 15:43 / Data aktualizacji: 13.01.2019 20:06
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.01.2019 Kielce. WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

13.01.2019 Kielce. WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W całym kraju odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Kielcach licytacje na rzecz WOŚP prowadzone były na scenach na Rynku, placu Artystów oraz w galeriach handlowych: Korona i Echo. Zdecydowanie najciekawiej było na głównym placu miasta.

Kilkunastu morsów z klubu „Ekstremalni” po krótkiej rozgrzewce wykąpało się w specjalnie przygotowanych do tego celu basenach. Marcin i Dorota przyznają, że są przyzwyczajeni do znacznie niższych temperatur.

- Jak przy każdym morsowaniu towarzyszy nam pełna euforia, wybuch eksplozji, a wręcz endorfin. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dzielimy się naszą radością z przybyłymi. Niektórzy z nas są morsami od kilka lat. Polecamy każdemu, dzięki kąpielom w lodowatej wodzie nie chorujemy - podkreślali Marcin i Dorota.

Specjalny pokaz ratownictwa przygotowali strażacy z OSP Zagnańsk. Pokaz, jak mówi Tomasz Dąbrowski, polegał na wyciągnięciu ofiary wypadku z pojazdu. Aby się do niej dostać, strażacy specjalnymi nożycami rozcięli pojazd.

- Przy użyciu specjalistycznych narzędzi zgromadzeni mogli zobaczyć, jak należy postępować przy zdarzeniach drogowych. Od roku jesteśmy w posiadaniu nowoczesnych narzędzi hydraulicznych. W województwie świętokrzyskich jest zaledwie kilka takich zestawów - zaznaczył Tomasz Dąbrowski.

W stolicy regionu w zbiórce pieniędzy na rzecz WOŚP brało udział ponad tysiąc wolontariuszy. Główna aukcja w stolicy regionu świętokrzyskiego odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury.

Tagi do tego wpisu
Reklama