W Ostrowcu policzyli się z cukrzycą

Data publikacji: 13.01.2019 16:01
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec Świętokrzyski. Bieg „Policz się z cukrzycą”

Ostrowiec Świętokrzyski. Bieg „Policz się z cukrzycą”
Ostrowiec Świętokrzyski. 13.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Profilaktyka przeciwcukrzycowa oraz wsparcie zakupu pomp insulinowych - to cele przeprowadzonego już po raz drugi w Ostrowcu Świętokrzyskim biegu „Policz się z cukrzycą”. W ogólnopolską akcję biegową, zainicjowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, po raz drugi włączyło się Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec.

Ponad 200 osób, dzieci i dorosłych, nie tylko z Ostrowca Świętokrzyskiego wzięło udział w przedsięwzięciu. Wioleta Walerowicz, trener taekwondo, do aktywności i wsparcia akcji charytatywnej zachęciła grupę swoich zawodników.

- Wrzucony pieniążek niewiele pozostawia w świadomości. Jeżeli przebiegniemy, czujemy większą solidarność z osobami chorymi, którym możemy pomóc - mówi Wioleta Walerowicz.

Dodaje, że to forma uczenia młodych ludzi angażowania się w społeczne akcje.

Głównym celem jest uświadamianie mieszkańcom Ostrowca, także tym najmniejszym, że ruch to zdrowie. Anna Bober z OstroBiec podkreśla, że ruch na świeżym powietrzu pomaga uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi.

- Naszą ideą jest ruszenie mieszkańców do takiego ruchu, który zapobiega czy cukrzycy, czy chorobom układu krążenia, dlatego jest to tylko 2 kilometry, które każdy może na różne sposoby pokonać - wyjaśnia Anna Bober.

Wpisowym do udziału w biegu był datek na rzecz orkiestry.

Reklama