W tym biegu wiek nie miał znaczenia. Najstarszy uczestnik miał 71 lat

Data publikacji: 13.01.2019 16:21
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
III Bieg po Serce w Pińczowie

III Bieg po Serce w Pińczowie
13.01.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Kilkadziesiąt miłośników aktywności ruchowej przebiegło i przemaszerowało dziś w Pińczowie dystans trzech kilometrów. Wydarzenie zorganizowały popularne biegowe grupy pińczowskie: 5 Sów Run Team Pińczów oraz Biegnę, ale dokąd? BAD.

III Bieg po Serce w Pińczowie to kolejna edycja wydarzenia, która zgromadziła zarówno biegaczy, jak i miłośników kijków nordic walking. Jak informuje Mateusz Tarka, jeden z organizatorów wydarzenia, impreza sportowa zapoczątkowała 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pińczowie.

- Dystans przygotowany zarówno dla amatorów, jak i dla zaawansowanych. Tempo dowolne pod opieką motocyklistów z WGM Ponidzie. Każdy, kto miał chęć, wziął udział, ukończył szczęśliwie i potem mógł poczęstować się żurkiem przygotowanym przez Kon-Tiki, a także przez Schronisko Dla Nieletnich w Gackach - tłumaczy Mateusz Tarka.

W biegu, jak i w marszu wystartowało wiele osób, które nie kryły radości na mecie. Najstarszym uczestnikiem był 71-letni Mieczysław Napora - maratończyk, który ma na swoim koncie kilkadziesiąt startów w różnych biegach.

Przypomnijmy, że zebrane w czasie tegorocznego finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla pięćdziesięciu szpitali dziecięcych.

Reklama