Kolejni mieszkańcy Jędrzejowa w gronie potencjalnych dawców szpiku

Data publikacji: 13.01.2019 18:46 / Data aktualizacji: 13.01.2019 20:04
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jędrzejów. 27. Finał WOŚP

Jędrzejów. 27. Finał WOŚP
13.01.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

W Jędrzejowie w ramach finału WOŚP prowadzona była rejestracja do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Z takiej możliwości skorzystał jako pierwszy pan Rafał.

Jak powiedział, przyszedł do jędrzejowskiego Centrum Kultury, aby finansowo wesprzeć WOŚP i okazało się, że można również zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Jak zaznaczył, planował już wcześniej zrobić to, by komuś pomóc uratować zdrowie lub życie.

Jak powiedział Tomasz Puchrowicz, organizator sztabu WOŚP w Jędrzejowie, z propozycją rozszerzenia finału o rejestrację do bazy potencjalnych dawców szpiku wystąpił jeden z wolontariuszy.

 - Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to bardzo dobry pomysł, ponieważ znalezienie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne, dlatego im więcej osób, tym większa szansa - podkreślił.

Jak dodał, podczas finału WOŚP w jędrzejowskim Centrum Kultury każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie brakowało aukcji i licytacji, na które przeznaczonych zostało około 100 przedmiotów. M.in. rękawice bokserów: Mariusza „Wikinga” Wacha, który walczył o Mistrzostwo Świata, mistrza Polski Krzysztofa Głowackiego i mistrza Europy Kamila Szeremeta. Do finału włączyły się również panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wolicy i Prząsławia Małego, które przygotowały swojskie ciasta i pierogi.

Finał 27. WOŚP w Jędrzejowie zakończył się pokazem żonglowania żywym ogniem oraz odpaleniem przez wszystkich zimnych ogni.

Tagi do tego wpisu
Reklama