Szpital kliniczny w Kielcach?

Data publikacji: 14.01.2019 15:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.11.2018 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony

15.11.2018 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

O powołaniu zespołu roboczego, który zajmie się przygotowaniem i przekształceniem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach w szpital kliniczny rozmawiali dziś Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego z profesorem Stanisławem Głuszkiem, prorektorem ds. medycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Jak informuje Marek Bogusławski, zespół składał się będzie z kilku osób.

- Będą to przedstawiciele zarówno urzędu marszałkowskiego, pracownicy szpitala na Czarnowie i przedstawiciele naszej uczelni, a ich wspólnym celem będzie przekształcenie szpitala wojewódzkiego w szpital kliniczny - dodał Marek Bogusławski.

Dzięki temu zyska nie tylko sama lecznica, ale przede wszystkim pacjenci.

- Będą mieli lepszą opiekę i świadczenia na wyższym poziomie. Jako mieszkańcy tego województwa będziemy też dumni z tego, że mamy oddziały uniwersyteckie oraz szpital uniwersytecki, który będzie kształcił przyszłych lekarzy - dodał Marek Bogusławski. 

Szpital na Czarnowie zamierza poszerzać bazę dydaktyczną oraz zatrudnić nowych specjalistów. Chce również wprowadzić nowe świadczenia medyczne, np. z zakresu okulistyki, laryngologii i transplantologii.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach jest jednym z największych, wieloprofilowych podmiotów leczniczych w Polsce. W jego strukturach działa 31 klinik i około 60 poradni i przychodni, w tym Świętokrzyskie Centrum Kardiologii, Świętokrzyskie Centrum Neurologii oraz Świętokrzyskie Centrum Pediatrii.

Reklama