Bez rewolucji u marszałka?

Data publikacji: 15.01.2019 18:11
Autor: Radosław Podsiadły , Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie będzie rewolucji w strukturze urzędu marszałkowskiego – zapewnia Zarząd Województwa. W wydanym dziś oświadczeniu, władze regionu twierdzą, że wciąż analizują organizację pracy urzędu, a w związku z tym nie zapadły jeszcze decyzje dotyczące m.in. obsady stanowisk dyrektorów departamentów, ani tego, jaka będzie ich podległość służbowa.

Oświadczenie Zarządu Województwa jest reakcją na artykuł, zamieszczony na stronach internetowych Echa Dnia. Powołując się na nieoficjalne informacje, sugeruje on całkowitą zmianę filozofii zarządzania urzędem. Chodzi m.in. o przejęcie kontroli nad departamentami bezpośrednio przez marszałka Andrzeja Bętkowskiego. Według artykułu zmiany mają pozwolić na obsadzenie wielu stanowisk kierowniczych przez ludzi związanych z Prawem i Sprawiedliwością.

W piśmie przesłanym do naszej redakcji Zarząd Województwa informuje, że nadal pracuje nad przygotowaniem nowej struktury organizacyjnej urzędu marszałkowskiego.

„Jest to proces skomplikowany ze względu na wielkość jednostki, liczącej 850 pracowników i wielowątkowy zakres zadań, prowadzonych przez urząd marszałkowski. Żadne decyzje, zarówno dotyczące liczby departamentów, osób które będą nimi kierowały, jak i ich podległości służbowej, jeszcze nie zapadły”- czytamy w oświadczeniu.

Więcej na ten temat w środowej Rozmowie Dnia. Gościem Radia Kielce o godz. 8.30 będzie przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Andrzej Pruś.

PEŁNY TEKST OŚWIADCZENIA:

W nawiązaniu do artykułu „Rewolucja w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim. Nowe wydziały, nowi ludzie. Znamy nazwiska”, który ukazał się 15.01.2019 r. na stronie internetowej Echa Dnia, informujemy, że Zarząd Województwa Świętokrzyskiego nadal pracuje nad przygotowaniem nowej struktury organizacyjnej Urzędu Marszałkowskiego. Jest to proces skomplikowany ze względu na wielkość jednostki, liczącej 850 pracowników i wielowątkowy zakres zadań, prowadzonych przez Urząd Marszałkowski. Żadne decyzje, zarówno dotyczące liczby departamentów, osób które będą nimi kierowały, jak i ich podległości służbowej, jeszcze nie zapadły. Wszystkie te elementy są poddawane przez nas wnikliwej analizie, a wprowadzane zmiany zgodnie z naszymi wielokrotnymi deklaracjami z pewnością nie będą miały charakteru „rewolucji”.

Reklama