Nowa Rada Społeczna przyczyni się do zwolnienia dyrektora?

Data publikacji: 16.01.2019 13:38
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Zdrowie
Szpital w Ostrowcu Św.

Szpital w Ostrowcu Św.
Ostrowiec Św.. 23.01.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Danuta Barańska, radna powiatowa z komitetu prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego, od dziś przewodniczy Radzie Społecznej szpitala w tym mieście. Kadencja poprzedniej rady wygasła we wtorek, 15 stycznia.

Przewodnicząca Rady Społecznej jest lekarzem z 36-letnim doświadczeniem pracy w pogotowiu ratunkowym. Była członkiem tego gremium w poprzedniej kadencji. Jak mówi, rada powinna jak najszybciej się ukonstytuować, dlatego prawdopodobnie jutro spotka się już w nowym składzie.

Danuta Barańska twierdzi, że cztery lata kadencji będą trudne. - Od kolegów lekarzy i pracowników wiem, że sytuacja jest bardzo trudna. Specjaliści odchodzą z pracy, są braki kadrowe, z powodu których odwoływane są zabiegi – mówi Danuta Barańska.

Jedną z pierwszych decyzji nowej rady, ma być wyrażenie pozytywnej opinii o rozwiązaniu umowy z obecnym dyrektorem szpitala. To jeden z dwóch wniosków, który musi zostać przyjęty, aby Zarząd Powiatu mógł podjąć kolejne kroki, zmierzające do zwolnienia dyrektora.

Jak informowaliśmy, pozytywną decyzję wydać musi także Rada Miejska w Starachowicach, ponieważ szef lecznicy Rafał Lipiec jest radnym. Pierwszy wniosek starosty nie spotkał się jednak z aprobatą. Wicestarosta ostrowiecki Andrzej Jabłoński informuje, że do starachowickiego magistratu wpłynął już drugi wniosek w tej samej sprawie. Zaznacza, że w razie niepomyślnego rozstrzygnięcia, powiatowi będzie przysługiwać prawo odwoławcze. Dodaje również, że sprawa zwolnienia Rafała Lipca z pracy rozstrzygnie się jeszcze w tym miesiącu.

W skład Rady Społecznej wszedł także przedstawiciel wojewody Krzysztof Huszaluk, ośmiu członków zgłoszonych przez Komitet Wyborczy Jarosława Górczyńskiego oraz dwóch zgłoszonych przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama