Problemy z przebudową buskiego stadionu. Prace stanęły

Data publikacji: 18.01.2019 13:53
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Przebudowa stadionu sportowego przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju

Przebudowa stadionu sportowego przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju
Busko-Zdrój. 18.01.2019 / Fot. Radio Kielce

Prace przy przebudowie stadionu sportowego przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju, które oszacowano na 5 milionów złotych, stanęły w miejscu. Zgodnie z planem miały się zakończyć w listopadzie ubiegłego roku, niestety wykonawca, katowicka spółka S-Sport, zszedł z budowy.

Tomasz Mierzwa zastępca burmistrza Buska-Zdroju, ubolewa, że realizacja inwestycji nie doszła do skutku.

- Zaawansowanie prac jest na poziomie 30 procent. Najważniejsze roboty ziemne zostały zrobione. Firma zwróciła się do nas z możliwością dalszej realizacji uwzględniając oczywiście kary za opóźnienia. Zgodziliśmy się, jednak warunkiem było sporządzenie realnego programu. Stwierdziliśmy jednak, że to, co dostarczył nam wykonawca  nie daje podstaw do zakończenia zadania i zdecydowaliśmy rozwiązać umowę.

Gmina wystąpiła również do ubezpieczyciela z żądaniem zapłaty z gwarancji ubezpieczeniowej należytego wykonania umowy i właściwego usunięcia wad oraz usterek. Ponadto należność z tytułu ostatniej faktury S-SPORT, zostanie przekazana bezpośrednio podwykonawcom, którzy do tej pory nie otrzymali wynagrodzenia za pracę.

Jerzy Kobus, prezes Młodzieżowego Klubu Sportowego „Zdrój" mówi, że brak stadionu bardzo utrudnia działalność. Będziemy mieli problem z rozgrywkami.

Adam Kaczyński z katowickiej spółki S-Sport, nie znalazł czasu, aby porozmawiać o sytuacji. Nieoficjalnie mówi się o problemach finansowych spółki.

Jeśli gmina rozwiąże umowę, kolejnym etapem będzie inwentaryzacja i ogłoszenie przetargu w celu dokończenie budowy stadionu.

Przypomnijmy, że w ramach prac zaplanowano wybudowanie między innymi  boiska ze sztuczną nawierzchnią, wielofunkcyjnych boisk do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę i tenisa, a także przebudowa obecnego budynku szatniowego.

 

Reklama