Ewakuowano prawie 600 osób. Alarmy okazały się fałszywe

Data publikacji: 21.01.2019 11:22 / Data aktualizacji: 21.01.2019 14:52
Autor: Monika Miller , Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ewakuacja Drugiego Urzędu Skarbowego przy ulicy Częstochowskiej

Ewakuacja Drugiego Urzędu Skarbowego przy ulicy Częstochowskiej
Kielce. 21.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Policjanci i strażacy zakończyli działania w sześciu instytucjach skarbowych w regionie świętokrzyskim, w których miały zostać podłożone ładunki wybuchowe.

- To był fałszywy alarm. W żadnym urzędzie nie znaleźliśmy ładunków - informuje Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Jak informowaliśmy, dzisiaj przed południem, do instytucji przyszły maile, w których anonimowy nadawca poinformował o podłożeniu bomby w budynkach..

Ewakuacja Urzędu Skarbowego w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimOstrowiec Świętokrzyski. 21.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- Będziemy ustalali, kto jest za to odpowiedzialny. Za zgłoszenie fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu, sprawcy grozi kara 8 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek pokrycia kosztów akcji - przypomina Artur Majchrzak.

Starszy kapitan Michał Pająk z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Kielcach informuje, że w działaniach brało udział 50 strażaków. Z urzędów w stolicy regionu, Busku-Zdroju, Staszowie, Końskich i Ostrowcu Świętokrzyskim ewakuowano prawie 600 osób.

Reklama