Minister na placu budowy nowego pawilonu szpitala MSWiA

Data publikacji: 22.01.2019 06:41
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.02.2018 Kielce. Szpital MSWiA przy ulicy Wojska Polskiego

21.02.2018 Kielce. Szpital MSWiA przy ulicy Wojska Polskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Krzysztof Kozłowski, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, odwiedzi dziś szpital MSWiA w Kielcach, gdzie zakończył się pierwszy etap budowy nowego pawilonu lecznicy. W ramach inwestycji, która rozpoczęła się pod koniec 2017 roku, w stanie surowym, zamkniętym wybudowano już czterokondygnacyjny budynek, w którym mieścić się będą laboratorium, apteka, część administracyjna i część szpitalna na prawie 150 łóżek.

Jak informowaliśmy, na najniższym poziomie, który z istniejącą w szpitalu izbą przyjęć, połączony zostanie łącznikiem, znajdować się będzie sterylizatornia, pracownia tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego.

Natomiast na pozostałych poziomach będą szpitalne oddziały: wewnętrzny, chirurgii, chirurgii szczękowej, chirurgii ortopedycznej, jak również oddział internistyczny, gastroenterologii i diabetologii. Z kolei na najwyższym piętrze znajdować się będzie oddział intensywnej opieki medycznej oraz blok operacyjny.

Inwestycja, wraz z zakupem sprzętu medycznego, będzie kosztować kilkadziesiąt milionów złotych. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Poświęcenie nowego budynku szpitala MSWiA przy ulicy Wojska Polskiego zaplanowano na godzinę 13.00.

Podobne wiadomości
Reklama