Usunięto awarię ogrzewania, kaloryfery już ciepłe

Data publikacji: 22.01.2019 11:09
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Awaria sieci ciepłowniczej na osiedlach Słoneczne Wzgórze i Świętokrzyskie została usunięta

Awaria sieci ciepłowniczej na osiedlach Słoneczne Wzgórze i Świętokrzyskie została usunięta
Kielce. 22.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ciepło wraca do mieszkań na osiedlach: Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze w Kielcach. Jak informowaliśmy, w związku z awarią sieci ciepłowniczej, dostawy ogrzewania i ciepłej wody zostały tam wstrzymane w niedzielę.

Anna Niedzielska, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej informuje, że instalacja jest już uzupełniona gorącym czynnikiem grzewczym. - Około godz. 10.00 zakończyliśmy uzupełnianie sieci. Ciepło zaczyna krążyć w normalnym trybie ogrzewania. W niektórych mieszkaniach jest już ciepła woda. Mieszkańcy mogą rozgrzewać kaloryfery i dogrzewać swoje mieszkania - mówi Anna Niedzielska.

Rzeczniczka dodaje, że teraz służby zajmą się porządkowaniem terenu. - Nasze ekipy będą musiały uzupełnić izolację i zabezpieczyć kanał ciepłowniczy. Poza tym czeka nas bardzo dokładne porządkowanie terenu i odtworzenie parkingu. Przywrócenie go do stanu sprzed awarii będzie pewnie możliwe dopiero wiosną przy bardziej sprzyjającej pogodzie. Pozostanie nam jeszcze wykonanie nasadzeń krzewów, które zostały uszkodzone – dodaje Anna Niedzielska.

Jak informowaliśmy, w wyniku awarii, ogrzewania nie miało około 10 tysięcy osób.

Reklama