Dyrektor zrezygnował. Kto nowym szefem szpitala?

Data publikacji: 23.01.2019 11:33 / Data aktualizacji: 23.01.2019 14:26
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Andrzej Domański, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Andrzej Domański, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Andrzej Domański zrezygnował ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jak informowaliśmy, dziś zebrała się Rada Społeczna szpitala, która miała zdecydować o przyszłości dyrektora.

- Ostatecznie on sam złożył dziś rezygnację - informuje Andrzej Pruś, członek Rady Społecznej. - Podczas posiedzenia rady Andrzej Domański poinformował, że z dniem dzisiejszym składa rezygnację z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jednocześnie poinformował radę, że przekazał na piśmie wszelkie pełnomocnictwa dotyczące szpitala Bartoszowi Stemplewskiemu. Pan Stemplewski będzie pełnił obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu - dodał Andrzej Pruś.

Jak poinformował Bartosz Stemplewski, Andrzej Domański powróci na stanowisko, które pełnił od 2000 do 2015 roku, czyli zastępcy dyrektora ds. eksploatacyjno-ekonomicznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

- Dyrektor Domański budował ten szpital, rozbudowywał go, zajmował się konserwacją wszystkich urządzeń, dlatego cieszę się, że będziemy zmierzać do jednego celu, jakim jest rozwój lecznicy - dodał Bartosz Stemplewski.

Jednocześnie zapowiedział, że pełniąc obowiązki dyrektora szpitala na Czarnowie nie zamierza podejmować newralgicznych kroków dotyczących tej lecznicy.

- Wszelkie strategiczne cele trzeba pozostawić nowemu dyrektorowi. Z doświadczenia wiem, że każdy obawia się zmian i jest to zrozumiałe. Mam nadzieję, że te osoby, które dziś się czegokolwiek obawiają, za jakiś czas stwierdzą, że były to obawy niepotrzebne - dodał nowy dyrektor.

07.11.2016 Kielce. Punkty Widzenia. Bartosz Stemplewski.Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bartosz Stemplewski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2011 roku był dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pińczowie, a zarazem przewodniczącym Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych w naszym regionie. W latach 2008-2010 kierował Specjalistycznym Szpitalem Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Górka w Busku-Zdroju.

Andrzej Domański największym w regionie szpitalem kierował od 2015 roku. Konkurs na nowego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach ogłoszony zostanie w najbliższym czasie.

Reklama