Podawali się za pracowników wodociągów. Ukradli złotą biżuterię

Data publikacji: 23.01.2019 12:34
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Dwóch mężczyzn podających się za pracowników wodociągów okradło 73-letnią kobietę, mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego. Oszuści weszli do mieszkania staruszki pod pretekstem sprawdzenia, czy nie doszło do awarii. Jak informuje mł. asp. Beata Grubner z Powiatowej Komendy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, kobieta sama zgłosiła kradzież.

– Kazali jej odkręcać i zakręcać wodę w kranie, aby sprawdzić domniemaną awarię. Po wyjściu mężczyzn z domu, seniorka stwierdziła, że okradziono ją z gromadzonej przez lata złotej biżuterii, o wartości około 16 tysięcy złotych – informuje funkcjonariuszka.

Jak przyznała poszkodowana kobieta, mężczyźni nie mieli służbowej odzieży, a zwykłe kurtki i spodnie.

Beata Grubner dodaje, że w Ostrowcu często dochodzi do tego typu oszustw. Są okresy, w których oszuści nieustannie działają i w ciągu tygodnia potrafią wykonać nawet kilkanaście napadów. Policja apeluje starsze osoby o ostrożność. Oszuści wykorzystują życzliwość i chęć pomocy starszych ludzi.

– Jeśli mamy wątpliwości co do tego, z kim rozmawiamy, upewnijmy się w odpowiedniej instytucji czy na naszym osiedlu faktycznie jest jakaś awaria i czy wysłano na miejsce pracowników – mówi Beata Grubner.

Osoby młode powinny wyjaśniać rodzicom, dziadkom, aby uważały na tego typu przestępstwa i zachowywały zdrowy rozsądek w kontakcie z osobami nieznajomymi- dodaje.

To pierwsze takie zdarzenie w Ostrowcu w tym roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama